12.9%
58.1%
31.0%
14.8%

Σε ένα πολύ όμορφο παινχίδι, οι Tsatsoi Kings κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες έπειτα από την 18η στροφή της κατηγορίας, επικρατώντας με 43-48 των Los Rebel Lakers. Οι Tsatsoi είχαν προβάδισμα σχεδόν σε όλο το ματς, με την ομάδα του coach Θεοχάρη να μένει κοντά και να παίρνει το προβάδισμα 2 λεπτά πριν τη λήξη, όμως οι νικητές θα κρατήσουν την ψυχραιμία τους και θα επιστρέψουν στις νίκες, ανεβαίνοντας παράλληλα στο 10-5 του ομίλου.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Λεβέντη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους Tsatsoi Kings να μπαίνουν στο παιχνίδι με ένα σερί 0-13 από 6 πόντους του Τσέλου, 5 του Λίτσα και 2 του Σπυράτου, διαμορφώνοντας έτσι το 2-13 στο παιχνίδι. Εκεί, οι Los Rebel Lakers θα απαντήσουν και θα μειώσουν στους 6 πόντους με δίποντο του Δερδενέ στην αντίπαλη ρακέτα και τρίποντο του Δουρακάκη για το 7-13, ενώ ο Λίτσα με βολή και δίποντο θα γράψει το 7-16 για τους Tsatsoi Kings. Με βολή του Ασπιώτη, το ματς θα πέσει στους 8 για το 8-16, ενώ ο Τσέλος με ακόμα ένα τρίποντο θα ανοίξει ακόμα περισσότερο την ψαλίδα της διαφοράς για το 8-19. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με εύστοχο ζευγάρι βολών ο Δουρακάκης, γράφοντας έτσι το 10-19 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Λεβέντης με σουτ μέσης απόστασης θα μειώσει σε 12-19, ο Λίτσας με βολή και γκολ-φάουλ θα ανοίξει τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό για το 12-23, για να απαντήσει στη συνέχεια ο Κλεφτόγιαννης με εύστοχο τρίποντο, μειώνοντας στους 8, με το σκορ στο 15-23. Στη συνέχεια, ο Λίτσας με 2 νέες εύστοχες βολές θα κάνει το 15-25, ο Ασπιώτης με βολή θα μειώσει σε 16-25, με τον Τσέλο να ευστοχεί στο 3ο του τρίποντο, γράφοντας με αυτόν τον τρόπο το 16-28 για την ομάδα του. Με ένα δίποντο των Los Rebel Lakers από τον Κλεφτόγιαννη, η διαφορά θα πέσει στους 10 για το 18-28, με το ημίχρονο να σφραγίζει ο Παρασκεύόπουλος με όμορφο δίποντο στον αιφνιδιασμό για το 18-30 της ανάπαυλας υπέρ των Tsatsoi Kings.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Los Rebel Lakers θα μπουν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο με 2 δίποντα των Τζανουδάκη και Λεβέντη που θα μειώσουν τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό για το 22-30, με τον Τσέλο και τον Σπυράτο να απαντούν με 4/5 βολές, κάνοντας έτσι το 22-34 στο ματς. Εκεί, οι Los Rebel Lakers Με βολή του Τζανουδάκη και δίποντο του Λεβέντη θα ροκανίσουν τη διαφορά στους 9 για το 25-34, με τον Λίτσα να απαντά με δικό του δίποντο, γράφοντας το 25-36 στο παιχνίδι. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα βρει τις δύο ομάδες ακόμα πιο κοντά στο σκορ, αφού οι Τζανουδάκης, Κλεφτόγιαννης και Λεβέντης, θα μειώσουν το ματς στους 5 με 3 απανωτά δίποντα, για το 31-36 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Λίτσας με εύστοχη βολή θα κάνει το 31-37, όμως οι Los Rebel Lakers θα καταφέρουν να μειώσουν στην κατοχή με 2 δίποντα των Δήμου και Τζανουδάκη για το 35-37 στο παιχνίδι. Με δίποντο του Σπυράτου, το ματς θα πάει στο 35-39, όμως οι Los Rebel Lakers με δίποντο του Ασπιώτη και τρίποντο του Τζανουδάκη θα πάρουν το προβάδισμα στο παιχνίδι με το σκορ στο 40-39. Οι Tsatsoi Kings θα διαχειριστούν πολύ καλά το ματς στη συνέχεια, εκμετελευόμενοι και την αστοχία των αντιπάλων για να τρέξουν ένα σερί 0-8 και να πάνε το ματς στο 40-47. Με ένα τρίποντο του Κλεφτόγιαννη, οι Los Rebel Lakers θα μειώσουν στους 4 για το 43-47, με τον Τσέλο να σφραγίζει την αναμέτρηση στο 43-48.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Δημήτρης Λίτσας ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 20 πόντους, με 10 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 22 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής.
Από τους Tsatsoi Kings ξεχώρισε επιπλέον ο Σπυράτος, με τον Παρασκευόπουλο να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Los Rebel Lakers σε καλή μέρα βρέθηκε ο Λεβέντης και ο Τζανουδάκης.