0%
0%
0%
0%

Οι Heat B.C. κέρδισαν με 50-55 τους Los Rebels για να παραμείνουν αήττητοι με 3-0 στον όμιλο, με τον Αρβανιτάκη να έχει 18 πόντους με 6/11 τρίποντα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5-3 για τους Los Rebels από τον Γρηγορόπουλο, για να απαντήσουν οι Heat B.C. για το 5-6. Ο Μπαχομπουα σκόραρε για το 8-6, με τον Γιορνταμηλακη και τον Αντωνιαδη να γράφουν το 8-11, για να κλείσει το δεκάλεπτο από τον Σακελλαρίου Α. στο 10-11. Στη 2η περίοδο ο Αρβανιτακης με τον Καρδαρα έφεραν την ομάδα τους στο 11-17 για να σκοράρουν ο Νικολάου με τον Αρβανιτάκη για το 12-22. Ο Σακελλαρίου Α. απάντησε, με τον Κοκκαλιδη να σκοράρει για το 14-27, πριν έρθει ο Σακελλαρίου Α. και πάλι για το 16-27, με τον Αρβανιτακη και τον Παπαδόπουλο να κλείνουν το ημίχρονο στο 19-30. Στην επανάληψη ο Τουτσης σκόραρε για το 19-32, με τον Γρηγορόπουλο και τον Σαπλαουρα να απαντούν για το 25-32. Με τον Αρβανιτάκη και τον Παπαθανασίου οι Heat B.C. έφτασαν στο 25-40, για να έρθει ο Παπαδόπουλος για το 28-40. Ο Τσουραπης σκόραρε για το 28-44, με τον Γρηγορόπουλο και τον Κατζελη να γράφουν το 32-44 και τον Μπαχομπουα να κλείνει την 3η περίοδο στο 36-46. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σακελλαρίου Α. έφερε το ματς στο 38-46, με τον Τουτση να απαντά και τον Γρηγορόιπουλο να σκοράρει για να πλησιάσουν οι Los Rebels στο 42-48. Ο Παπαθανασίου έφερε το ματς στο 42-50, με τον Μπαχομπουα να φέρνει το ματς στο 46-50. Ο Αρβανιτάκης σκόραρε από μακριά για το 46-53, με τον Γρηγορόπουλο να μειώνει και τον Μπαχομπουα στα 56 δευτερόλεπτα να γράφει το 50-53, για να έρθει ο Παπαθανασίου στα 3 δευτερόλεπτα για το 50-55 με 2/2 βολές.

Τα λάθη ήταν 11-17 στο ματς, τα κλεψίματα 8-7 και οι ασίστ 4-20. Στα ριμπάουντ οι Los Rebels είχαν τον έλεγχο, 44-37 με 22-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 10/26 τρίποντα και τους Los Rebels 1/14. Στα δίποντα οι Heat B.C. είχαν 37% και οι Los Rebels 35%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Αρβανιτάκης είχε 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Τσουραπης 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Γιορνταμηλακης 6 πόντους, 12 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Los Rebels ο Μπαχομπουα είχε 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα, ο Γρηγορόπουλος 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Σακελλαρίου Α. 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Παπαδόπουλος 7 πόντους, 3 ριμπάουντ.