15.4%
40.0%
55.6%
31.4%

Οι Ασβοί ξεκίνησαν με το δεξί τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2020 κερδίζοντας με 56-77 τους ΜΚΟ. Ο Μακρυδάκης και η παρέα του έδωσαν από την αρχή του αγώνα γρήγορο τεμπο στο ματς, κουράζοντας με αυτόν τον τρόπο τον αντίπαλο από νωρίς. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Κουτσουρής με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 τάπες.

Από νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ασβοί πήραν κεφάλι στο σκορ, με τον μαγικό Κουτσουρή να μοιάζει ανεπηρέαστος από τα μελομακαρονα και να κάνει ότι θέλει μέσα στο παρκέ. Καραγιώργος και Λαμπράκης ξεκίνησαν το ματς με 0-4, σε 2-4 μείωσε ο Βιδάλης, 2-10 οι Κουτσουρής, Καραγιώργος και Λαμπράκης, απάντηση με 6-0 οι Βιδάλης Σωτηρόπουλος και Ασπιώτης για το 8-10 και 0-8 οι Κουτσουρής και Κατσιγιάννης για το τελικό 8-18 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ΜΚΟ βρήκαν καλύτερο ρυθμό στην επίθεση τους, παρόλα αυτά όμως οι Ασβοί με τον Μακρυδάκη να είναι on fire κέρδισαν και σε αυτήν την περίοδο και ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά τους. Ασπιώτης και Βιδάλης μείωσαν σε 12-18, 12-20 ο Κατσιγιάννης, 16-20 οι Βιδάλης και Σωτηρόπουλος και 16-27 από τους Κατσιγιάννη, Γάκη και Τρεμούλη. Καλάθι από τον Κυπριτίδη, 18-29 ο Κατσιγιάννης, 21-29 οι Κυπριτίδης και Ασπιώτης και 21-33 με 4 συνεχόμενους πόντους του Μακρυδάκη. Καλάθι του Βιδάλη για το 23-33, 23-36 ο Κατσιγιάννης, 24-36 ο Βιδάλης, 24-39 ξανά με τρίποντο του Μακρυδάκη και 27-39 οι Κυπριτίδης και Βιδάλης. Το τελικό 27-42 του αγώνα το σημείωσε ο Μακρυδάκης βάζοντας άλλο ένα τρίποντο στο ματς.

Το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν η πιο νεκρή περίοδος και για τις δύο ομάδες, αυτό όμως ήταν κάτι που συμφερε ουσιαστικά τους Ασβούς οι οποίοι είχαν ήδη χτίσει ένα πολύ καλό προβάδισμα από το ημίχρονο. Καλάθι του Κουτσουρή για το 27-44, 30-44 με τρίποντο ο Κυπριτίδης, 30-45 με μια βολή ο Γάκης και 30-48 ο Μακρυδάκης με ακόμη ένα τρίποντο. Τρίποντη απάντηση από τον Σωτηρόπουλο για το 33-48, 33-51 ο Λαμπράκης και 35-51 με δύο βολές του Μάινα, σκορ με το οποίο τελείωσε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες χαλαρωσαν πολύ τις άμυνες τους, με αποτέλεσμα το σκορ να φύγει αρκετά ψηλά. Ο Μακρυδάκης έβαλε καλάθι για το 35-54, 38-54 ο Ασπιώτης με γκολ φάουλ, 38-57 ο Μακρυδάκης, 41-57 ξανά με γκολ φάουλ οι ΜΚΟ, αυτήν τη φορά από τον Δασκάλου, 41-59 ο Τρεμούλης, 46-59 οι Ασπιώτης και Βιδάλης, 46-64 οι Κατσιγιάννης και Μακρυδάκης, 48-64 ο Ασπιώτης, 48-68 οι Γάκης και Κουτσουρής, 51-68 ο Βιδάλης, 51-70 ο Κατσιγιάννης και 54-70 ο Μάινας με τρίποντο. Τρίποντο και από τον Κουτσουρή για το 54-73, 56-73 από τον Ασπιώτη και από ένα καλάθι οι Τρεμούλης και Καραγιώργος για το τελικό 56-77 του αγώνα.

Για τους Ασβούς, πέρα από τον Κουτσουρή, σε μεγάλη μέρα βρέθηκε και ο Μακρυδάκης, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Κατσιγιάννης. Για τους ΜΚΟ ξεχώρισαν οι Βιδάλης και Ασπιώτης.