25.0%
70.0%
28.9%
42.9%

Δεύτερη σερί νίκη για τον Φωκιανό,που κέρδισε τους ΜΚΟ με 45-56. MVP του αγώνα ήταν ο Justin Cramer με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο ο Φωκιανός προσπάθησε να χτίσει μια διαφορά αλλά οι ΜΚΟ κατάφεραν να μαζέψουν τα πράγματα. Ο Καρακατσανης άνοιξε το σκορ γράφοντας τρίποντο (0-3), αλλά οι ΜΚΟ απάντησαν με ένα 4-0 από τον Σωτηρόπουλο. Παντελεάκης και Ρίπης απάντησαν με ένα 0-8 για τον Φωκιανό και τον έβαλαν μπροστά με 4-11. Ο Βιδάλης μείωσε σε 6-11, με τον Cramer λίγο μετά να ανεβάζει και πάλι στους 7(6-13). Η απάντηση των ΜΚΟ ήταν άμεση. Ένα 6-0 από τους Λιοπρασίτη, Βιδάλη και Δεληγιάννη πήγε το ματς στον πόντο (12-13). Ο Ρίπης σημείωσε το τελικό 12-15 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο ο Φωκιανός πατούσε πολύ καλύτερα στο παρκέ και προς το τέλος άνοιξε τη διαφορά, για να κλείσουν ημίχρονο με +13. Ο Cramer ξεκίνησε με ένα 0-4 και έκανε το 12-19. Ο Αγγελακάκης έκανε το 14-19, με τον Cramer να απαντάει με τρίποντο και να γράφει το 14-22. Ο Αγγελακάκης έβαλε μια βολή για το 15-22, με τον Τζούρτο να βάζει ένα τρίποντο στιγμές αργότερα και να ανεβάζει για πρώτη φορά στο παιχνίδι τη διαφορά σε διψηφιο (15-25). Ένα 4-0 από τους ΜΚΟ με τους Δεληγιάννη και Βιδάλη έριξε το ματς στους 6(19-25), όμως από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ο Φωκιανός έκανε ένα 0-7 με τους Τζούρτο, Καρακατσανη και Παντελεάκη και σημείωσε το 19-32.

Στην τρίτη περίοδο η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 21 πόντους, όμως σε εκείνο το σημείο υπήρξε αντίδραση από τους ΜΚΟ. Ο Cramer έγραψε το 19-34. Ο Σωτηρόπουλος έριξε στους 12(22-34), με τον καυτό Παντελεάκη να ανεβάζει και πάλι το σκορ στο 22-36. Ξανά τρίποντο ο Σωτηρόπουλος για το 25-36. Ένα 0-8 του Φωκιανού από τους Παντελεάκη και Cramer εκτόξευσε τη διαφορά στους 19(25-44), με τον Βιδάλη να σκοράρει τρεις πόντους λίγο αργότερα και να γράφει το 28-44. Cramer και Καρακατσάνης σημείωσαν το 28-49 με ένα 0-5, όμως οι ΜΚΟ μάζεψαν τα πράγματα με ένα 7-0 που έτρεξαν μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου για να σημειωσουν και το τελικό 35-49 στην περίοδο.

Στην τελευταία περίοδο του αγώνα οι ΜΚΟ μπήκαν όσο δυνατά τελείωσαν την τριτη, αλλά η συνέχεια τους δεν ήταν ανάλογη. Το 7-0 που άφησαν από την τρίτη περίοδο έγινε 14-0. Σωτηρόπουλος, Βιδάλης και Αγγελακάκης έβαλαν ακόμη 7 πόντους και έγραψαν το 42-49. Ο Φωκιανός κατάφερε να βάλει το πρώτο καλάθι μετά από 5.30 λεπτά, αλλά αυτό δεν ήταν πρόβλημα. Έκαναν ένα 0-6 με τους Καρακατσάνη, Τζούρτο και Cramer και ανέβασαν στους 13 τη διαφορά (42-55). Ο Σωτηρόπουλος μείωσε σε 45-55, για να σημειώσει το τελικό 45-56 του ματς ο Καρακατσάνης με μια βολή.

Πέρα από τον Cramer εξαιρετική συνεισφορά στο παιχνίδι είχαν και οι Παντελεάκης και Καρακατσάνης. Για τους ΜΚΟ πολύ δυνατή εμφάνιση έκανε ο Σωτηρόπουλος, όμως δεν είχε ανάλογη βοήθεια από κάποιον.