16.7%
45.0%
44.7%
16.7%

Τα Χαμένα Ταλέντα ξεπέρασαν εύκολα το εμπόδιο των Μ.Κ.Ο. φτάνοντας έτσι στην τέταρτη νίκη τους σε πέντε παιχνίδια. Μπήκαν πολύ δυναμικά από το ξεκίνημα του αγώνα και ήλεγχαν πλήρως το ρυθμό του παιχνιδιού μέχρι και το τέλος του. Πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης ήταν ο Γιώργος Ψημάδης που σημείωσε 10 πόντους με 7 ριμπάουντ, 6 ασσίστ και 4 κλεψίματα.

Στο ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου τα Χαμένα Ταλέντα μπήκαν αποφασισμένα και προηγήθηκαν πολύ γρήγορα με σκορ 1-8. Για τους Μ.Κ.Ο. θα μειώσει ο Αντωνόπουλος από κοντά και θα απαντήσει ο Κυριακού για το 3-10. Ο Δεληγιάννης με δύο προσωπικά καλάθια θα διαμορφώσει το 7-10, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει με 2/2 βολές του Ψημάδη με σκορ 7-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Χαμένα Ταλέντα θα συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό. Θα τρέξουν ένα μικρό σερί 0-6 δια χειρός Μπίλλη (0-8 με τις 2 βολές του Ψημάδη στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου) για το 7-18, φτάνοντας για πρώτη φορά σε διψήφια διαφορά. Βιδάλης θα μειώσει σε 9-18 και Αντύπας θα απαντήσει με ένα τρίποντο για το 9-21. Ο Αντωνόπουλος θα κάνει το 11-21 και το ημίχρονο θα κλείσει με 4 πόντους του Πενταγιώτη και σκορ 11-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο τα Χαμένα Ταλέντα έβλεπαν το καλάθι σαν βαρέλι. Στο ξεκίνημα οι Μ.Κ.Ο. θα πετύχουν ένα καλάθι με τον Σωτηρόπουλο για το 13-25, όμως κάπου εδώ τα Χαμένα Ταλέντα θα πατήσουν τέρμα γκάζι και θα τρέξουν ένα σερί 0-14 για το 13-39 φτάνοντας στην μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα(+26). Με τρίποντο ο Σωτηρόπουλος θα δώσει σκορ στην ομάδα του μετά από πολύ ώρα για το 16-39, ενώ Σταμπουλίδης και Κασβής ευστοχώντας σε μια βολή ο καθένας τους θα κάνουν το 16-41. Μαρσέλος θα κάνει το 18-41 και Κυριακού με μια βολή θα κάνει το 18-42. Βιδάλης με 2 lay-up θα κάνει το 22-42 για να απαντήσει με 4 προσωπικούς πόντους ο Μπίλλης, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει ο Γρηγορόπουλος με το σκορ να διαμορφώνεται 24-46.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο τα Χαμένα Ταλέντα θα ρίξουν τον ρυθμό και θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα επιθετικά απέναντι στην άμυνα ζώνης των Μ.Κ.Ο.. Με 4 πόντους του Βιδάλη και 1 βολή του Δεληγιάννη θα μειώσουν οι Μ.Κ.Ο. σε 29-46. Ο Βασιλείου θα κάνει το 29-48 και θα απαντήσει ο Κωτσικογιάννης για το 31-48. Ο Βασιλείου θα σκοράρει εκ νέου για το 31-50. Οι Μ.Κ.Ο. θα τρέξουν ένα πολύ γρήγορο σερί 11-0 για να φέρουν το παιχνίδι σε μονοψήφια διαφορά 42-50, 2 λεπτά πριν ολοκληρωθεί το παιχνίδι. Ωστόσο, αυτό το σερί δεν ήταν αρκετό για να αλλάξει τις ισορροπίες του παιχνιδιού, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται 42-52 δια χειρός Μπίλλη και τα Χαμένα Ταλέντα να φτάνουν πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα στην νίκη.