23.5%
80.0%
41.2%
27.6%

Πολύ δυνατό ματς στο Πολυκλαδικό ανάμεσα στις δύο ομάδες που έδωσαν τα πάντα για τη νίκη. Οι Glory Road μπορεί να έχτισαν μία διαφορά έως και 13 πόντους στα τρίτο δεκάλεπτο, όμως οι Μ.Κ.Ο. κατάφεραν με υπομονή και μείωσαν στους 3 πόντους στα τελευταία 5 λεπτά της αναμέτρησης. Η ψυχραιμία στις επιθέσεις αλλά και η καλή άμυνα όμως, οδήγησαν τους Glory Road στην πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με το τελικό 60-51.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Κοντίνο να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το 0-2 και τον Σιφναίο να απαντάει με γκολ-φάουλ για το 3-2. Νέο δίποντο του Κοντίνου που θα κάνει το 3-4, με τον Σιφναίο να ευστοχεί σε ακόμα ένα δίποντο για το 5-4. Στη συνέχεια, ο Κοντίνος με δίποντο θα κάνει το 5-6, ο Σιφναίος με τρίποντο το 8-6 και οι Σωτηρόπουλος και Μαρσέλος με δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα θα κάνουν το 8-11. Οι Glory Road με ένα σερί 10-0 από τους Σιφναίο, Τσανάκα και Χαμντάν Σ., θα γράψουν το 18-11, οι Μ.Κ.Ο. θα μειώσουν με 2 δίποντα από τους Κοντίνο και Τουρή για το 18-15, ο Σιφναίος θα κάνει το 20-15, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με γκολ-φάουλ του Γρηγορόπουλου για το 20-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Glory Road με ένα σερί 7-2 θα διευρύνουν τη διαφορά στους 7 πόντους για το 27-20. Ο Σωτηρόπουλος θα ευστοχήσει σε δίποντο κάνοντας το 27-22, ενώ οι Καλλιτσάντσης και Σεϊμένης Γ. με 2/2 βολές και δίποντο αντίστοιχα θα διαμορφώσουν το 31-22. Στη συνέχεια, οι Μ.Κ.Ο. θα μειώσουν με ένα σερί 0-7 με τους Κωτσικογιάννη, Τουρή και Μαρσέλο για το 31-29, ενώ ο Χαμντάν Σ. με τρίποντο θα κλείσει το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 34-29.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Μ.Κ.Ο. θα μειώσουν στον πόντο με δίποντα των Κοντίνο και Αντωνόπουλο, με τους Glory Road όμως να απαντούν με ένα σερί 11-0 για το 45-33. Φρένο στο σερί έβαλε ο Αντωνόπουλος που ευστόχησε σε σουτ μέσης απόστασης για το 45-35, ενώ ο Χαμντάν Σ. με νέο τρίποντο έγραψε το 48-35. Στα τέλη του 3ου δεκαλέπτου, οι Μ.Κ.Ο. ,με ένα σερί 0-7 θα μειώσουν σε 48-42, για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να λύνουν τις αγωνιστικές τους διαφορές στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο.

Στα τελευταία 10 λεπτά της αναμέτρησης, οι Glory Road θα αυξήσουν την διαφορά στους 8 πόντους με 5 πόντους του Τσανάκα για το 53-45, ενώ οι Μ.Κ.Ο. θα καταφέρουν να μειώσουν στους 3 πόντους στα τελευταία λεπτά με τρίποντο και δίποντο του Μαρσέλου για το 53-50. Στη συνέχεια, ο Σιφναίος με τρίποντο από τη γωνία θα κάνει το 56-50, ο Κοντίνος με 1/2 βολές το 56-51, ενώ το τελικό 60-51 θα διαμορφώσει ο Γιάννης Σεϊμένης με δίποντο και 2/2 βολές.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Σιφναίος, ο οποίος ξεκίνησε πολύ δυναμικά το ματς και αν δεν είχε πρόβλημα με τα φάουλ από νωρίς θα είχε σίγουρα μεγαλύτερη απόδοση. Ο Σιφναίος σταμάτησε στους 18 πόντους, τις 4 ασίστ και τα 2 κλεψίματα, φτάνοντας τους 18 βαθμούς στο ranking. Μεγάλη και η συνεισφορά του Γιάννη Σεϊμένη, ο οποίος έπαιξε στο πρώτο του ματς έπειτα από τον τραυματισμό του στο Summer έχοντας στο ντεμπούτο του 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο. Από τους Μ.Κ.Ο. ξεχώρισε η προσπάθεια του Σωτηρόπουλου, του Τουρή και του Κοντίνου.