19.0%
40.0%
43.5%
41.7%

Με ανατροπή οι M.K.O. κέρδισαν τους Nothing But Net 61-59,γυρνώντας το ματς από το -18(13-31)στα μισά του 2 δεκαλέπτου.Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο 6 λεπτά πριν το φινάλε έδωσε το σύνθημα τις νίκης για την ομάδα του.MVP του αγώνα ο Βιδάλης με 20 πόντους 9 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους M.K.O. 7-0 με τρίποντο ο Μαρσέλλος ,την ασίστ ο Μαρσέλλος και το καλάθι με σουτ από την γωνία ο Μάϊνας  και με καλάθι που πέτυχε ο Σωτηρόπουλος.Ο Καραμανής το καλάθι για τους Nothing But Net για το 7-2.Ο Σωτηρόπουλος μοίρασε την ασίστ στον Βιδάλης που πέτυχε το 9-2 για τους M.K.O.Το δεκάλεπτο τελείωσε με ανατροπή 9-13 για τους Nothing  με καλάθι από το high post ο Κανελλόπουλος, με σουτ από την γωνία ο Δημητρίου, ο Κοτσίφης μοίρασε την ασίστ και το καλάθι ο Δρίτσας,ο Κοτσίφης με 4 πόντους(σουτ και τρίποντο) .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βαγιάνος με λει-απ  και ο Δημητρίου με λει-απ και με τρίποντο έγραψαν το 9-20.Από το high post ο Μάϊνας σταμάτησε το σερί που έτρεχαν οι Nothing(0-18)και μείωσε σε 11-20.Ο Κοτσίφης με 2 τρίποντα και ο Δημητρίου με σουτ από την γωνία έγραψαν το 11-28.Ο Σωτηρόπουλος με λει-απ έκανε το 13-28 για τους M.K.O.Η μέγιστη διαφορά στο ματς ήρθε με τρίποντο από τον Κοτσίφη 13-31 (4:57). Ο Σωτηρόπουλος με 5 πόντους και ο Βιδάλης από το ζωγραφιστό έγραψαν το 20-31.Με hook ο Καραμανής σκόραρε το 20-33 .Με 9-0 σερί πλησίασαν 29-33 οι M.K.O. με τον Βιδάλη με 2/2 βολες και λει-απ και με τον Σωτηρόπουλο με 2/2 βολές και με τρίποντο.Το δεκάλεπτο έκλεισε ο Κανελλόπουλος  με σουτ από την γωνία 29-35.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βιδάλης με λει-απ ,1/2 βολές και από το high post  έκανε το 34-35.Ο Βαγιάνος με λει-απ απάντησε για το 34-37.Με 1/2 βολές ο Μάϊνας και με σουτ από την γωνία ο Τουρής έφερε το ματς στα ίσα 37-37.Από την γωνία πήρε το σουτ ο Κανελλόπουλος  και έκανε το 37-39 για τους Nothing But Net.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αγγελίδης  για το 39-39.Ο Κοτσίφης με 1/2 βολές και με λει-απ ο Δημητρίου έγινε το 39-42.Ο Βιδάλης με βολές 2/2 έγραψε το 41-42 για τους M.K.O. Ο Καραμανής με 4 πόντους έκανε το 41-46 .Απάντησε με σουτ ο Μάϊνας και μείωσε σε 43-46.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 43-47 με 1/2 βολές από τον Δημητρίου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Δρίτσας σκόραρε το 43-49 για τους Nothing But Net.Ο Βιδάλης και ο Δεληγιάννης έγραψαν το 47-49 για τους M.K.O. Ο Καραμανής μοίρασε την ασίστ στον Δημητρίου για το 47-51.Ο Βιδάλης με 2/2 βολές και ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο το προσπέρασμα 52-51.Με hook ο Καραμανής έκανε το 52-53.Απάντησε ο  Μάϊνας με σουτ από την γωνία για το 54-53.Με 2/2 βολές ο Δημητρίου ξανά το προβάδισμα για τους Nothing 54-55.Ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο και με 2/2 βολές ο Μαρσέλλος έγραψαν το 59-55.Μείωσε ο με λει-απ ο Δημητρίου 59-57(2:24). Οι ομάδες ήταν άστοχες και έγινε φάουλ στον Βιδάλη που με 1/2 βολές έκανε το 60-57(0:15). Με λει-απ ο Καραμανής έκανε το 60-59(0:06,4). Στις βολές ο Μαρσέλλος με 1/2 έκανε το 61-59(0:05,1). Στην τελευταία επίθεση ο Δημητρίου αστόχησε στο λει-απ και έχασε την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σωτηρόπουλος με 20 πόντους,5 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο  Μάϊνας με 9 πόντους,16 ριμπάουντ(10-6),1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καραμανής με 12 πόντους,6 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Δημητρίου με 18 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κοτσίφης με 15 πόντους,2 ριμπάουντ και 3 ασίστ.