20.7%
52.6%
35.4%
10.5%

Οι MaChamps κατάφεραν να πάρουν ένα πολύ δύσκολο ροζ φύλλο με 56-50 και να οδηγήσουν τους πρωτοπόρους του ομίλου, Κένταυρους, σε τρίτη συνεχόμενη ήττα, παίρνοντας έτσι πολύ καλή ψυχολογία εν όψει playoffs. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ντανιέλ Πουλίττας με 12 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Δουβλέκας και Βουλγαράκης έβαλαν από ένα καλάθι για τους MaChamps και άνοιξαν το σκορ στο ματς, ο Αδαμάκης μείωσε με μια βολή σε 4-1 για τους Κένταυρους, 6-1 με νέο καλάθι του Δουβλέκα, 6-3 ο Αδαμάκης, 9-3 με τρίποντο του Πουλίττα, 9-7 με ένα καλάθι του Συμπάρδη και ένα του Παραλίκη, 12-7 ξανά με τρίποντο του Πουλίττα, 12-10 με απάντηση του Παραλίκη, 14-10 ο Χριστοδούλου και από ένα καλάθι οι Μιχαλόπουλος και Παραλίκης για το τελικό 14-14 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Λουλούδης και Ρέντας έβαλαν από ένα καλάθι για το 14-18, 16-18 ο Βουλγαράκης, 16-21 ο Παπαδιάς με σουτ τριών πόντων, 18-21 ξανά ο Βουλγαράκης, 18-23 με βολές του Παπαδιά, 21-23 από τον Ισαάκ, 21-25 ο Λουλούδης, 22-25 ο Βουλγαράκης, 22-27 ξανά ο Λουλούδης και απάντηση με 8-0 σερί οι Ισαάκ, Βουλγαράκης και Πουλίττας για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τους MaChamps να είναι μπροστά με 30-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μιχαλόπουλος και Λουλούδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 30-31, ο Βουλγαράκης απάντησε για το 32-31, 32-33 ο Λουλούδης με ακόμη ένα καλάθι, 36-33 από τους Σπανό και Βουλγαράκη, 36-36 με καλάθι και φάουλ του Παπαδιά, 38-36 με νέο καλάθι του Βουλγαράκη, 38-38 ο Παπαδιάς, 40-38 ο Βουλγαράκης, 40-40 ξανά ο Παπαδιάς, 48-40 με νέο 8-0 σερί οι MaChamps με τους Δουβλέκα, Πουλίττα και Χριστοδούλου και μια βολή του Λουλούδη για το τελικό 48-41 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Θεοδωράκης και Βουλγαράκης ανέβασαν στο 51-41, 51-50 με 0-9 σερί οι Παπαδιάς και Μιχαλόπουλος και απάντηση με 5-0 οι MaChamps με τους Βουλγαράκη και Χριστοδούλου για το τελικό 56-50 του παιχνιδιού.

Για τους MaChamps, πέρα από τον Πουλίττα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Βουλγαράκης με 23 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες. Για τους Κένταυρους ξεχώρισε ο Παπαδιάς με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ.