34.6%
41.7%
35.7%
34.5%

Σε μια ακόμη νίκη έφτασαν οι MaChamps που επικράτησαν ακόμη πιο εύκολα απ’ότι δείχνει το τελικό σκορ των Ρούκουνων. Από το 1ο δεκάλεπτο έδειξαν τις διαθέσεις τους οι νικητές (20-9) ενω διατήρησαν τη διψήφια διαφορά και στο ημίχρονο (38-27). Οι Ρούκουνες με κάποια ξεσπάσματα προσπάθησαν να πλησιάσουν αλλά δε βρήκαν ποτέ τις λύσεις για μια ολική ανατροπή με το ματς να παίρνει διαδικαστικό χαρακτήρα στη 4η περίοδο. Τελικό σκορ 77-65.

Το ματς θα ξεκινήσει με το καλάθι του Παπαμιχαήλ Μιχάλη να κάνει το 2-0 για τους Μτσαμπς και τους Τραυλό και Ηλιόπουλο να απαντάνε για το 2-6 των Ρούκουνων. Παπαμιχαήλ Μιχάλης και Βουλγαράκης έκαναν το 10-6, η βολή του Γαννέλη το 10-7, ο Παπαμιχαήλ Ανδρέας το 12-7 και ο Μουρίκης το 12-9. Με σερί 8-0 από Βουλγαράκη και Παμαμιχαήλ Μιχάλη το 1ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 20-9.

Με δύο καλάθια του Μουρίκη ξεκίνησε το 2ο δεκάλεπτο για το 20-13 με τον Βουλγαράκη να απαντάε για το 22-13. Μουρίκης και Τραυλός μείωσαν σε 22-19, με τους MaChamps τότε να διανύουν σερί 14-0 και με σκόρερ αυτού τους Παπαμιχαήλ Μιχάλη, Ιωάννου και Βουλγαράκη σημείωσαν το 36-19. Ο Μουρίκης μείωσε σε 36-20, ο Βουλγαράκης το 38-20, Ασβεστάς και Κανελλόπουλος το 38-27 και ο Παπαμιχαήλ Ανδρέας το 40-27 του 1ου ημιχρόνου.

Με την εκκίνηση του 2ου ημιχρόνου ο Βουλγαράκης σημείωσε το 42-27 με τους Τραυλο, Μουρίκη και Ηλιόπουλο να απαντάνε για το 42-33. Ο Παπαμιχαήλ με τρίποντο έκανε το 45-33, ο Τραυλός το 45-35. Τρίποντα από Βουλγαράκη και Ασβεστά έκαναν το 48-38,  η βολή του Γανέλη το 48-39, ο Βουλγαράκης το 50-39 και οι Ασβεστάς-Τραυλός μείωσαν σε 50-44. Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 57-44 μετά από καλάθια των Βουλγαράκη και Αντωνίου.

Με τρίποντα από Βουλγαράλκη και Αντωνίου ξεκίνησε το 4ο δεκάλεπτο για το 63-44 με τον Γανέλη να απαντάει για το 63-36. Βολές από τον Βουλγαράκη έκαναν το 65-46, Ασβεστάς και Τραυλός έκαναν το 65-51 με τους Βουλγαράκη, Ισαάκ και Κωμοδρόμου να σκοράρουν για το 72-51. Ο Ασβεστάς τότε έγραψε το 72-54, ο Βουλγαράκης το 75-54, Ασβεστάς, Ηλιόπουλος και Μουρίκης με σερί 0-11 μείωσαν σε 75-65 και οι βολές του Χατζιάι διαμόρφωσαν το τελικό 77-65.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Βουλγαράκης Γιάννης ο οποίος σημείωσε 39 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλεψίματα και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 42 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Παπαμιχαήλ Μιχάλης και Ιωάννου Βασίλης, ενώ από τους Ρούκουnes ξεχώρισαν οι Τραυλός Δημήτρης και Ασβεστάς Χρήστος.