13.8%
57.7%
26.6%
0.0%

Mafia Ballers vs Άρειος Πάγκος 59-49.Σκληρό ματς μεταξύ Mafia Ballers και Άρειου Πάγκου με τους πρώτους να ξεφεύγουν στο 3ο δεκάλεπτο με 46-21. Ο Άρειος Πάγκος πλησίασε στο 4ο δεκαάλεπτο 52-43, αλλά οι νικητές αντέδρασαν σωστά στο σημείο που ο Άρειος Πάγκος πήγε να γυρίσει το ματς, με αποτέλεσμα να πάρουν τη νίκη. Mvp του αγώνα  ο Πατεράκης με 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Παπαδιάς με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Παπαδιάς 3-0 η Mafia Ballers. Ο Αθανασόπουλος σκόραρε το 3-2 για τον Άρειο Πάγκο. Ο Πατεράκης και ο Παπαδιάς σκόραραν το 7-2 και ο Σαμοΐλης με 1/2 βολές το 7-3. Ο Ιγνατιάδης με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Γρούντας με ντράιβ και ο Ιγνατιάδης με Hook έγραψαν το 13-3. Ο Σαμοΐλης με 1/2 βολές το 13-4 και ο Γρούντας με coast to coast το 15-4. Ο Κρεμαστός με γκολ φάουλ έκανε το 15-7 και ο Παπαδιάς με καλάθι από το ζωγραφιστό το 17-7. Ο De Giacomi με σουτ από την γωνία πέτυχε το 17-9 και το δεκάλεπτο τελείωσε 21-9 με ντράιβ ο Μπουγιούκας και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ιγνατιάδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σβιρίντοφ από το ζωγραφιστό έκανε το 23-9 για τους Mafia Ballers. Ο De Giacomi με 1/2 βολές και ο Σαμοΐλης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 23-12 για τον Άρειο Πάγκο. Ο Παπαδιάς με 1/2 βολές, ο Πατεράκης με τρίποντο και με σουτ πέτυχαν το 29-12 και ο De Giacomi μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κρεμαστός το 29-16. Ο Κώτσος με λει-απ και με σουτ από την γωνία ο Ζαφειρόπουλος για το 33-16. Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-17 με 1/2 βολές ο De Giacomi.

Τρίτο δεκάλεπτο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δούσης το 35-17 για τους Mafia Ballers. Ο De Giacomi με 1/2 βολές το 35-18 για τον Άρειο Πάγκο. Ο Γρούντας με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο  Μπουγιούκας με λει-απ πέτυχαν το 39-18 και ο Σαμοΐλης με 1/2 βολές το 39-19. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γρούντας το 41-19 και ο Dainelli σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 41-21. Ο Μπουγιούκας με ντράιβ και ο Γρούντας με τρίποντο έγραψαν το 46-21. Με σερί 0-10 μείωσε το σκορ ο Άρειος Πάγκος σε 46-31, αρχικά ο Αθανασόπουλος με 4 πόντους του, με λει-απ ο Dainelli και με 4/4 βολές ο Σαμοΐλης. Το δεκάλεπτο τελείωσε 48-31 με καλάθι ο Ζαφειρόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σαμοΐλης με ντράιβ και ο Κρεμαστός με λει-απ σκόραραν το 48-35 για τον Άρειο Πάγκο. Ο Παπαδιάς μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 50-35 για τους Mafia Ballers. Ο Κρεμαστός με γκολ φάουλ, ο Dainelli με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Κρεμαστός με 1/2 βολές έγινε το 50-41.Ο Κώτσος με λει-απ το 52-41 και ο Κρεμαστός με σουτ πέτυχε το 52-43. Μεγάλο τρίποντο ο Κώτσος και με κλέψιμο και με λει-απ ξανά από τον Κώτσο έγινε το 57-43. Ο De Giacomi με 2/3 βολές, ο Σαμοΐλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Dainelli μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 57-49(1:04). Το τελικό 59-49 πέτυχε ο Γρούντας με 2/4 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Γρούντας με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο De Giacomi με 9 πόντους, 17 ριμπάουντ (8-9),2 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κρεμαστός με 13 πόντους, 16 ριμπάουντ (12-4),4 ασίστ και 3 κλεψίματα.