30.0%
60.0%
46.7%
23.5%

Σε ένα πολύ δυνατό ματς, οι Mafia Ballers κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 79-66 για να επιστρέψουν στις νίκες και να κλειδώσουν με αυτόν τον τρόπο την πρώτη θέση. Οι Mafia Ballers μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, χτίζοντας διψήφια διαφορά από την αρχή, όμως οι Μπάσχετοι κατάφεραν να μειώσουν και μάλιστα να προσπεράσουν πριν το ημίχρονο. Στο 2ο μισό, οι Mafia Ballers διατήρησαν την ψυχραιμία τους και έφτασαν στη δύσκολη νίκη απέναντι στους Μπάσχετους για να φτάσουν τα 16 ροζ φύλλα στην φετινή σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κώτσο να ανοίγει λογαριασμό για τους Mafia Ballers με βολή και τον Σομπόνη να απαντά με τρίποντο στη λήξη για το 1-3. Με δίποντο του Κώτσου το ματς θα πάει στα ίσα για το 3-3, ο Σομπόνης με 2/2 βολές θα ισοφαρίσει ξανά σε 3-5, ενώ οι Mafia Ballers θα τρέξουν ένα σερί 15-0, κάνοντας έτσι το 18-5. Οι Μπάσχετοι θα μειώσουν με βολή του Σίνη σε 18-6, ο Ιγνατιάδης θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 19-6 και ο Χατζηθάνος θα κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 19-8.

Στο δευτερο δεκάλεπτο, ο Ντεμίρης θα μειώσει με δίποντο μέσης απόστασης σε 19-10, ο Μαρκόπουλος θα απαντήσει με τρίποντο και θα ανοίξει ακόμα περισσότερο την ψαλίδα της διαφοράς στους 12 πόντους για το 22-10, όμως οι Μπάσχετοι με ένα σερί 0-6 από τους Καραγιώργη και Χατζηθάνο, θα μειώσουν σε 22-16. Εκεί, ο Ιγνατιάδης με βολή θα κάνει το 23-16, με τους Μπάσχετους να τρέχουν νέο σερί 2-9 για να ισοφαρίσουν σε 25-25. Με δίποντο του Ιγνατιάδη, οι Mafia Ballers θα πάρουν το προβάδισμα για το 27-25, όμως οι Μπάσχετοι θα περάσουν ξανά μπροστά με τρίποντο του Χατζηθάνου και δίποντο του Καραγιώργη για το 27-30. Στη συνέχεια, ο Πατεράκης με σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 29-30, ο Καραγιώργης θα απαντήσει με δικό του δίποντο για το 29-32 και ο Γρούντας με τρίποντο θα διαμορφώσει το 32-32. Το πρώτο ημίχρονο θα σφραγίσουν με δίποντο ο Ντεμίρης για τους Μπάσχετους και ο Μπουγιούκας με τον ίδιο τρόπο για την ισοφάριση σε 34-34.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Χατζηθάνος με δίποντο θα κάνει το 34-36, ενώ ο Κώτσος με τρίποντο θα δώσει προβάδισμα στους Mafia Ballers για το 37-36. Με νέο δίποντο του Χατζηθάνουν το σκορ θα πάει στο 37-38, ενώ οι Mafia Ballers Θα πιέσουν και θα πάρουν το προβάδισμα με ένα σερί 13-3 για το 50-41. Στη συνέχεια, οι Μπάσχετοι θα μειώσουν με δίποντα των Χατζηθάνο και Καραγιώργη σε 50-45, ο Πατεράκης με 2/2 βολές θα διαμορφώσει το 52-45 και ο Ντεμίρης με βολή το 52-46. Οι Mafia Ballers θα τρέξουν ένα σερί 9-2 και θα ανοίξουν τη διαφορά στους 13 πόντους, ενώ ο Σομπόνης με 5 συνεχόμενους πόντους θα μειώσει σε 61-53. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με τρίποντο ο Δούσης για το 64-53.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Δούσης με δίποντο θα κάνει το 66-53, ο Ντεμίρης θα μειώσει σε 66-55 και ο Κώτσος με δικό του δίποντο θα διαμορφώσει το 68-55. Με δίποντο του Χατζηθάνου θα γίνει το 68-57, ο Μπουγιούκας θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 70-57, ενώ οι Μπάσχετοι με ένα σερί 2-8 θα μειώσουν σε 72-65. Εκεί, οι Mafia Ballers θα απαντήσουν με 5 συνεχόμενους πόντους από τον Κώτσο για το 77-65, ο Χατζηθάνος με βολή θα κάνει το 77-66 και ο Μπουγιούκας θα σφραγίσει το ματς με το σκορ στο 79-66.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Κώτσος ο οποίος σημείωσε 25 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 28 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Ιγνατιάδης και Πατεράκης, ενώ από τους Μπάσχετους ξεχώρισαν οι Καραγιώργης και Ντεμίρης.