15.4%
56.3%
40.9%
11.1%

Οι Mafia Ballers είχαν εύκολο βράδυ απέναντι στους Dream Team οι οποίοι παρουσιάστηκαν με τρεις νέες προσθήκες. Μπήκαν από νωρίς ορεξάτοι στο παιχνίδι και έφτασαν εύκολα στην νίκη συνεχίζοντας την αήττητη πορεία τους στο φετινό πρωτάθλημα. MVP του αγώνα ήταν ο Παπαδιάς με 13 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασσίστ και 2 κλεψίματα, ενώ και ο Μπουγιούκας ήταν εντυπωσιακός σημειώνοντας 14 πόντους με πολύ όμορφες προσωπικές ενέργειες. Από τους Dream Team ξεχώρισε μια από της νέες προσθήκες, ο Καρούτας, που σημείωσε 22 από τους 33 (!!!) συνολικά πόντους της ομάδας του, ενώ είχε και 11 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Γρούντας με μια βολή για το 1-0, ο Ιγνατιάδης έκανε το 3-0, ο Ζουγανέλης μείωσε σε 3-2, ο Πατεράκης έκανε το 5-2 και ο Καρούτας έκανε το 5-4. Το δεκάλεπτο τελείωσε έπειτα από ένα επιμέρους σκορ 7-2 υπέρ των Mafia Ballers, για το 12-5.

Ο Παπαδιάς έκανε το 14-5, ενώ οι Dream Team με Θεοδωράκη και Δεμερτζή έκαναν το 14-9. Οι Mafia Ballers θα τρέξουν μικρό σερί 6-0 για το 20-9, ο Καρούτας θα μειώσει σε 20-11, 22-11 θα κάνει ο Ιγνατιάδης, ο Καρούτας με τρίποντο έκανε το 22-14, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με καλάθι του Παπαδιά με σκορ 24-14.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Καρούτας έκανε το 24-16, ενώ οι Mafia Ballers με νέο σερί 6-0 έκαναν το 30-16. Ο Καρούτας ευστόχησε σε δυο βολές για το 30-18, ο Μπουγιούκας έκανε το 32-18, ο Καρούτας ευστόχησε σε άλλες δυο βολές και ο Ζουγανέλης με σουτ μέσης απόστασης διαμόρφωσαν το 32-22. Ο Παπαδιάς ευστόχησε σε τρίποντο για το 35-22, ο Θεοδωράκης με δυο βολές έκανε το 35-24, και το δεκάλεπτο έκλεισε με δυο εύστοχες βολές από τον Πατεράκη με σκορ 37-24.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Καρούτας έκανε το 37-26 και οι Mafia Ballers με σερί 9-0 ξέφυγαν στο σκορ, κάνοντας το 46-26. Ο Καρούτας με τρίποντο μείωσε σε 46-29, ο Μπουγιούκας έκανε το 48-29, ο Καρούτας με δύσκολη προσπάθεια έκανε το 48-31, ενώ ο Δούσης με δυο καλάθια και ο Γρούντας με μια βολή έκαναν το 53-31, με το παιχνίδι να τελειώνει με σκορ 53-33, έπειτα από κάρφωμα του Καρούτα στην εκπνοή.