14.8%
22.2%
37.0%
15.4%

Άρειος Πάγκος και Miami Heal έδωσαν μια τεράστια και πολύ ισοδύναμη μάχη με το νικητή να κρίνεται στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και να είναι η ομάδα του Κώστα Μαυρόπουλου, ο οποίος έγραψε ένα πολύ μεγάλο τρίποντο στο τέλος του αγώνα για να γράψει το τελικό 42-48. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Λαγός με 2 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Βρεττός έβαλε ένα τρίποντο και άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Miami Heal, ο Άρειος Πάγκος απάντησε με 0-9 σερί των Τσιλιμέκη, Μαυρόπουλο, Λαγό και Μεσίρη για να περάσουν μπροστά με 3-9, 6-9 με καλάθι και φάουλ του Μανωλίτση, 6-11 ο Τσιλιμέκης και νέο καλάθι του Μανωλίτση για το τελικό 8-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μαυρόπουλος έγραψε με τρίποντο το 8-14, οι Miami Heal ισοφάρισαν σε 14-14 με δύο καλάθια του Βρεττού και ένα του Μεσίρη, 14-15 με μια βολή του Βότσαρη, 17-15 ο Μεσίρης με σουτ τριών πόντων, 17-21 με δύο καλάθια του Τσιλιμέκη και ένα του Βότσαρη, 19-21 με βολές του Βρεττού και μια βολή του Μαυρόπουλου για το τελικό 19-22 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Τσιλιμέκης έβαλε καλάθι για το 19-24, ο Μεσίρης απάντησε με 5 δικούς του πόντους και ισοφάρισε σε 24-24, 24-26 από τον Τσιλιμέκη, 26-26 με νέο καλάθι του Μανωλίτση, 26-30 με δύο καλάθια του Τσιλιμέκη, 28-30 ο Βρεττός, 28-33 με τρίποντο του Βότσαρη, 34-33 με 6-0 σερί οι Μεσίρης και Μανωλίτσης, 34-35 ο Τσιλιμέκης, 36-35 με απάντηση του Μεσίρη και νέο καλάθι του Μαυρόπουλου για το τελικό 36-37 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μεσίρης έβαλε καλάθι για το 38-37, 38-41 με ένα καλάθι του Τσιλιμέκη και ένα του Μαυρόπουλου, 39-41 με βολή του Μανωλίτση, 39-43 ο Τσιλιμέκης, 42-43 με τρίποντο του Μανωλίτση και 0-5 απάντηση στο τέλος οι Τσιλιμέκης και Μαυρόπουλος για το τελικό 42-48 του παιχνιδιού.

Για τον Άρειο Πάγκο, πέρα από τον Λαγό, πολύ καλό ματς έκανε και ο Κρεμαστός με 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Miami Heal ξεχώρισε ο Μεσίρης με 18 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες.