18.2%
50.0%
30.6%
35.0%

Miami Heal vs Μπάσχετοι 55-57.Συγκλονιστικό φινάλε με τον Καραγιώργη να πετυχαίνει το νικητήριο καλάθι(01.9)πριν το φινάλε του παιχνιδιού.Οι Miami Heal βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 19 πόντους 49-30 (1 λεπτό πριν τελειώσει και η 3η περίοδος)και με οι Μπάσχετοι (3.14 ) πριν το φινάλε έκαναν την  ανατροπή από το 55-43 με τον Καραγιώργη, Mvp με 22 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα,να πετυχαίνει 10 πόντους.

Το ματς ξεκίνησε με τον Ρίζο να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι του αγώνα 2-0 για τους Miami Heal.Ο Καραγιώργης  και ο Κάνδηλας με τρίποντα έκαναν το 2-6 για τους Μπάσχετους .Ο Ρίζος από το ζωγραφιστό το 4-6 και ξανά με τρίποντο ο Κανδηλας το 4-9.Μείωσε ο Ρίζος 6-9 και ο Χατζηαγάπογλου ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 6-11.Ανατροπή και ο Ζούμπος με 2 τρίποντα και ο με σουτ ο Ρίζος έγραψαν το 14-11.Με 2/2 βολές ο Κάνδυλας το 14-13 και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 22-13 με 4 πόντους ο Αρναούτης ,λει-απ ο Βρεττος και Ζούμπος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Παπαφώτης με 2/2 βολές έκανε το 22-15 για τους Μπάσχετους.Ο Σερέτης με τρίποντο πέτυχε το 25-15 για τους Miami Heal .Με σουτ από την γωνία ο Κλώνος το 25-17 και ο Βρεττός με λει-απ ,ο Αρναούτης με 1/2 βολές και το καλάθι του Καμούζη έγραψαν το 30-17.Ο Καραγιώργης με ντράιβ μείωσε 30-19 και ο Ζούμπος με τρίποντο το 33-19 ,με το δεκάλεπτο να τελειώνει 33-21 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παγκάκης .

Τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνημα και  οι Miami Heal με τον Βρεττό να πετυχαίνει 4 πόντους ξέφυγαν 37-21.Ο Παπαφώτης με 1/2 βολές το 37-22 για τους Μπάσχετους.Ο Βρεττός και ο Αρναούτης πέτυχαν το 41-22, για να μειώσει ο Καραγιώργης και ο Ντεμίρης σε 41-26.Ο Βρεττός και Ρίζος  με σουτ το πέτυχαν το 45-26 για να απαντήσει ο Παπαφώτης με hook και ο Κάνδηλας με σουτ για το 45-30.Ο Ρίζος και ο Βρεττός σκόραραν το 49 -30 και το δεκάλεπτο τελείωσε 49-34 με καλάθια που πέτυχαν ο Κλώνος και ο Καραγιώργης.

Τέταρτο δεκάλεπτο και οι Μπάσχετοι με τρίποντο που πέτυχε ο Καραγιώργης μείωσαν σε 49-37.Ο Βρεττός με σουτ έκανε το 51-37 για τους Miami Heal.Με 4 πόντους ο Παγκάκης το σκορ έγινε 51-41.Ξανά ο Βρεττός έκανε το 53-41, για να σκοράρει ο Χατζηαγάπογλου το 53-43.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αρναούτης το 55-43(3.14). Με σερί 0-14 οι Μπάσχετοι έκλεψαν την νίκη 55-57,αρχικά ο Καραγιώργης με ντράιβ και με τρίποντο ,ακολούθησε ο Κάνδηλας με τρίποντο (1.29) ο Χατζηαγάπογλου με 1/2 βολές(1.05) και ο Καραγιώργης με τρίποντο ισοφάρισε 55-55(1.00) και με ντράιβ(01,9)χάρισε την νίκη στην ομάδα του.Οι Miami Heal είχαν την ευκαιρία  με τον Ρίζο να πάρουν την νίκη ,όμως το τρίποντο του σταμάτησε στην στεφάνη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χατζηαγάπογλου με 5 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κάνδηλας με 13 πόντους ,3 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Βρεττός με 18 πόντους ,14 ριμπάουντ(10-4)και 6 ασίστ και ο Αρναούτης με 9 πόντους ,11 ριμπάουντ και 2 ασίστ.