10.0%
85.7%
34.7%
22.2%

Παρά την μεγάλη ανατροπή στο σκορ και το προσωρινό προβάδισμα οι Ξεφτιλάιζερς-όντας 6 άτομα- δεν κατάφεραν να κερδίσουν τους Miami Heal που έφτασαν την 4η σερί νίκη.

Οι Ηeal ξεκίνησαν με σερί 8 πόντων εκ των οποίον ένα κλέψιμο και αιφνιδιασμός του Κοκκινάκου και ένα coast to coast του Βρεττού. Ωραίο ντράιβ για το 2-8 από τον Δεδούση Δ. -τάπα του Καμούζη- και 5 σερί πόντοι από τον Τυπάλδο για το 7-8. Δυναμικό ντράιβ και τρίποντο, πριν οι Miami Heal κάνουν νέο σερί 7-0 αυτή την φορά. Στο διάστημα αυτό εκτός από ένα ωραίο ντράιβ του Καμουζή είδαμε και δύο τάπες από Ρίζο και Σερέτη !Το 9-15 έγραψε ο Δεδολυσης Δ. σε αιφνιδιασμό ύστερα από κλέψιμο και ασίστ του Τυπάλδου. (9-19)

Ο Δεδούσης Δ. ξεκίνησε δυναμικά φτάνοντας την ομάδα του στο 13-19- με ένα δυναμικό και δύσκολο ντράιβ- πριν ο Βρεττός απαντήσει με μισό μπάσιμο. Ο Δεδούσης Γ. όμως έγραψε το 16-21 με τρίποντο, που απάντησε με τον ίδιο τρόπο ο Βρεττός, και λίγο αργότερα η ομάδα του πρώτου έκανε ένα σερί 9 πόντων. Ο Καζάς σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και ο Δεδούσης Δ. έβαλε τρίποντο και ντράιβ.(25-24) Το ματς πήγαινε καλάθι-καλάθι σε όλο το υπόλοιπο δεκάλεπτο. Άξια μνείας η ωραία no look πάσα του Ρουσσιά στον Καζά για το 31-29. (36-35)

Η συνέχεια ήταν «καυτή» για τους Miami Heal και ο Κοκκινάκος βρήκε τον απαραίτητο χώρο για να ανεβάσει το σκοράρισμά του. Με αρτιο follow έκανε το 38-44 , όμως λίγο αργότερα ο Στραβοσκούφης με τρίποντο πήγε το ματς στο 43-44. Ο Κοκκινάκος ήταν όμως εκεί να σκοράρει με όμοιο τρόπο για το43-46,ενώ λίγο αργότερα από πάσα του Βρεττού πήγε την ομάδα του στο +6(45-51). Η περίοδος έληξε με καλάθι ύστερα πό επιθετικό ριμπάουντ του ιδίου 46-56.

Το show που άρχισε 10 λεπτά πριν συνεχίστηκε και στο τέλος από τον Κοκκινακο βάζοντας 4 σερί πόντους πρώτα με coast to coast και μετά με ωραίο σουτ για 49-64. Ο Καζάς σκόραρε ωραία μετά από επιθετικό ριμπάουντ ξεκινώντας ένα σερί 8 πόντων για τους Ξεφτιλάιζερς. Ωραίο καλάθι του Δεδούση Γ. και ακόμα καλύτερο ντράιβ με ρολ του Δεδούση Δ. στο διάστημα αυτό. Τελευταίο σερί από τον Κοκκινάκο πριν λήξει το ματς με 8 πόντους και ωραίο coast to coast και καλάθι μετά από κλέψιμο του ιδίου(59-72). Ο Τυπάλδος έβαλε ένα τρίποντο και ο Δεδούσης Γ. το τελευταίο καλάθι του αγώνα .(64-72)

O Δεδούσης Δ. ήταν τρομερός με 28 πόντους και άξιο συμπαραστάτη τον Τυπάλδο με 17 πόντους και 11 ριμπάουντς. Παρόλα αυτά αδιαμφησβήτητος MVP του αγώνα ήταν ο Κοκκινάκος με 42 πόντους(!), 11 ριμπάουντς, 4 ασίστς, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.