19.4%
33.3%
37.0%
18.5%

Οι Aigaleo Kings έκαναν ένα τρομερό τελευταίο δεκάλεπτο κόντρα στους Miami Heal, κέρδισαν με 47-60 και συνέχισαν για ακόμη μια αγωνιστική την ανοδική τους πορεία στη φετινή Bronze. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Αντωνόπουλος με 22 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Miami Heal μπήκαν δυνατά στο παρκέ, οι Aigaleo Kings απάντησαν για να πάρουν το προβάδισμα, όμως δεν κατάφεραν στη συνέχεια να κρατήσουν τη θέση του οδηγού. Ζούμπος και Τσίμπρης ξεκίνησαν το ματς με 5-0, Βαγγέλης, Τσιακατούρας και Αντωνόπουλος απάντησαν με 0-7 για το 5-7 και 8-0 από τους Αρναούτη και Ρίζο για το 13-7. Σε 13-9 μείωσε ο Βαγγέλης, ο Ζούμπος έγραψε τρίποντο για το 16-9 και ο Βαγγέλης έβαλε ξανά καλάθι για το 16-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Aigaleo Kings ανέβασαν στροφές και με συνδυασμό το ότι οι Miami Heal δεν ήταν τόσο ευστοχοι, ο Τσιακατούρας και η παρέα του πήραν προβάδισμα στο ημίχρονο. Αντωνόπουλος και Λιακόπουλος μείωσαν σε 16-15, 19-15 από τον Λουκρέζη, 19-16 με μια βολή ο Λιακόπουλος και τρίποντο του Ζούμπου για το 22-16. Βαγγέλης και Νίκου έκαναν ένα 0-7 για το 22-23, 24-23 από τον Ρίζο και 0-5 από Νίκου και Αντωνόπουλο για το τελικό 24-28 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Aigaleo Kings συνέχισαν με την φορά που είχαν από τη δεύτερη περίοδο, πήραν μια διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 10 πόντους, αλλά οι Miami Heal προς το τέλος του δεκαλέπτου μείωσαν και μπήκαν ξανά στο ματς. Πέντε πόντοι του Αντωνόπουλου για το 24-33, 29-33 από τους Αρναούτη και Γκίκα και άλλο ένα 0-6 από Αντωνόπουλο και Χρηστίδη για το 29-39. Τρίποντο του Ζούμπου για το 32-39, 32-41 από τον Λιακόπουλο και από ένα καλάθι οι Ρίζος, Τσίμπρης και Λουκρέζης για το τελικό 38-41 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Aigaleo Kings πάτησαν γκάζι, οι Miami Heal δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό και οδηγήθηκαν στην ήττα. Ξανά με 5 πόντους ξεκίνησε την περίοδο ο Αντωνόπουλος για το 38-46, 40-46 από τον Σερέτη, 40-48 από τον Βαγγέλη και ξανά καλάθι του Σερέτη για το 42-48. Μια βολή του Αντωνόπουλου για το 42-49, 44-49 από τον Ζούμπο και από ένα καλάθι οι Αντωνόπουλος και Βαγγέλης για το 44-53. Ο Αρναούτης έβαλε μια βολή για το 45-53, οι Νικολουδάκης, Σταματίου και Νίκου έβαλαν 7 πόντους για το 45-60 και ο Αρναούτης έβαλε ένα καλάθι για να γράψει το τελικό 47-60 του αγώνα.

Για τους Aigaleo Kings, πέρα από τον Αντωνόπουλο, πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο Βαγγέλης. Για τους Miami Heal ξεχώρισαν οι Ζούμπος και Αρναούτης.