33.3%
90.9%
48.8%
16.0%

Κάνοντας εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο και καλή διαχείριση διαφοράς και δυνάμεων στο δεύτερο, οι Ballarhinos κέρδισαν τους Miami Heal με 57-62 και ανέβηκαν στο 2-0 στον βαθμολογικό πίνακα. MVP του αγώνα ήταν ο Φίλιππος Γαλάνης με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Miami Heal μπήκαν καλά με 4-0 με τους Ζαμπέλη και Βρεττό να βάζουν από ένα καλάθι, ο Αναστασόπουλος μείωσε σε 4-2, ο Βρεττός με τρίποντο έγραψε το 7-2, 7-4 από τον Αναστασόπουλο ξανά και 9-4 ο Ζαμπέλης. Από ένα καλάθι οι Γιοβάνης και Πρίτσος για το 9-8, 11-8 ο Αρναούτης, 11-18 με 0-10 σερί οι Γιοβάνης, Πρίτσος και Ζήσης, 16-18 οι Βρεττός και Ζούμπος και 16-22 από τους Γιοβάνη και Γαλάνη για το τελικό 16-22 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Miami Heal για ένα μεγάλο διάστημα δυσκολεύτηκαν στο σκοράρισμα, με αποτέλεσμα να μένουν πίσω με διψήφια διαφορά. Ο Γαλάνης έβαλε καλάθι για το 16-24, 20-24 με δύο καλάθια του Βρεττού, 20-37 με 0-13 σερί οι Μάνος, Πρίτσος Γαλάνης και Αναστασόπουλος, 23-37 ο Ζούμπος, 23-40 ο Γαλάνης και 5-0 από τους Αρναούτη και Ζούμπο για το τελικό 28-40 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Miami Heal άρχισαν να σφίγγουν τα λουριά στην άμυνα τους με αποτέλεσμα η διαφορά να μειώνεται, έστω και ελαφρά. Βρεττός και Αρναούτης έγραψαν το 33-40, 33-42 ο Γιοβάνης, 34-42 ο Γκούτσης, 34-45 ο Μάνος, 37-45 ο Βρεττός, 37-47 ξανά ο Μάνος, 39-47βο Γκούτσης, 39-49 ο Αναστασόπουλος και 43-49 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Αρναούτη. Το τελικό 43-51 της περιόδου το γράφτηκε με καλάθι από τον Πρίτσο.

Στην τελευταία περίοδο οι Miami Heal συνέχισαν την καλή εμφάνιση της προηγούμενης περιόδου, όμως οι Ballarhinos είχαν λύσεις και έφυγαν με τη νίκη. Ρούμπας και Γαλάνης έγραψαν το 43-56, 46-56 ο Βρεττός, 46-58 ο Ρούμπας, 51-58 οι Βρεττός και Γκούτσης, 51-60 ο Πρίτσος, 56-60 οι Ζούμπος και Βρεττός, 56-62 με δύο βολές ο Μάνος και μια βολή του Ρίζου για το τελικό 57-62 του αγώνα.

Για τους Ballarhinos, πέρα από τον Γαλάνη, καλό ματς έκαναν επίσης οι Γιοβάνης, Μάνος και Πρίτσος. Για τους Miami Heal ξεχώρισαν οι Βρεττός, Ζούμπος και Αρναούτης.