18.8%
40.0%
42.9%
16.7%

Οι Golden Boys κέρδισαν τους Miami Heal με 53-49 για να ανέβουν στο 6-0 στον όμιλο και να ρίξουν στο 3-3 τους αντιπάλους τους. Οι νικητές πήραν δύο φορές στο ματς 17 πόντους προβάδισμα με τους Miami Heal να επιστρέφουν ως τους 4 αλλά να μην μπορούν να γυρίσουν το ματς απέναντι σε μια ομάδα που πήρε σκορ από 10 παίκτες της με τον Βασίλη και τον Ανδρέα Χαχάμη πρωταγωνιστές.

Το ματς ξεκίνησε με 0-3 από τον Ρίζο Ε. και τον Βρεττό, για να απαντήσουν ο Χαχάμης Β. με τον Ιορδανίδη για το 7-3. Ο Ρίζος Ε. με τον Ζούμπο και τον Καμούζη σκόραραν για το 7-9, για να ισοφαρίσει ο Γκιόκας και να ξαναδώσει προβάδισμα στους Miami Heal ο Καμούζης, 9-11, πριν κλείσει ο Χαχάμης Α. την περίοδο στο 12-11 για την ομάδα του.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Καμούζης με τον Ρίζο Ε. σκόραραν για το 12-16 των Miami Heal, αλλά αυτό ήταν το τελευταίο τους προβάδισμα στο ματς, με τους Golden Boys να παίρνουν τον έλεγχο με ένα 12-0 ως το ημίχρονο. Ο Χαχάμης Β. με τον Ρίζο Τ., τον Σκλαβενίτη και τον Ιορδανίδη ήταν που σκόραραν ως το 24-16 της ανάπαυλας.

Στην 3η περίοδο το σερί των Golden Boys επεκτάθηκε ως το 17-0 για το 29-16 από Χαχάμη Β. και Ρίζο Τ.. Ο Καμούζης το διέκοψε, με τον Κατράνα και τον Χαχάμη Β. να γράφουν το 34-18. Ο Καμούζης ήταν ξανά εκεί, ο Χαχάμης Β., όμως, έγραψε τρίποντο για το 37-20 στο +17 της ομάδας του. Οι Miami Heal αντέδρασαν, με τον Αρναούτη, τον Βρεττό και τον Καμούζη μείωσαν σε 37-28 με ένα 0-8 σερί. Όμως, ο Χαχάμης Α. ήταν εκεί για την ομάδα του, 4 πόντοι και μία ασίστ για το 43-28 της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αρναούτης μείωσε σε 43-30, αλλά ο Κιτσίκης με τον Σταματάκη απάντησαν για το 47-30 και το νέο +17 για τους Golden Boys. Ο Βρεττός με τον Γκιόκα αντάλλαξαν καλάθια για το 49-32 με τους Miami Heal να αντιδρούν ξανά, ένα 0-12 σερί έφερε το ματς στους 5 πόντους. Ο Σερέτης με τον Ζούμπο το άρχισαν για να γράφει 7 μαζεμένους πόντους ο εκπληκτικός στο ματς Καμούζης για το 49-44 στα 2:45 πριν το τέλος. Ο Χαχάμης Α. απάντησε και πάλι όταν δυσκόλεψαν τα πράγματα για την ομάδα του, 51-44, με τον Ρίζο Ε. να σκοράρει στο 1:40 για το 51-46. Στα 54 δευτερόλεπτα ο Βασιλείου έγραψε το 53-46, με τον Βρεττό να βάζει μια βολή στα 45 δευτερόλεπτα. Οι Miami Heal επέλεξαν να παίξουν άμυνα, οι Golden Boys έκαναν λάθος, αλλά και οι Miami Heal τους μιμήθηκαν αμέσως μετά στα 23 δευτερόλεπτα. Παρά τη χαμένη επίθεση των Golden Boys, το μόνο για το οποίο υπήρχε χρόνος πια ήταν να μειώσει ο Καμούζης στο τελικό 53-49.

Για τους νικητές ο Χαχάμης Β. είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Χαχάμης Α. 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Ιορδανίδης 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Ρίζος Τ. 6 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Γκιόκας 6 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Miami Heal ο Καμούζης είχε 21 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Ρίζος Ε. 8 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Αρναούτης 6 πόντους, 10 ριμπάουντ.