23.8%
50.0%
38.5%
21.7%

Οι Miami Heal κέρδισαν τους Pick ‘n’ Troll με 66-65 για το πρώτο τους ροζ φύλλο φέτος μετά από ένα ματς για σκληρά νεύρα στο οποίο οι νικητές πήγαν από το +11 στο -11 για να επιστρέψουν και να κερδίσουν με buzzer beater τρίποντο του Λουκρέζη! Μεγάλο ματς από Καμούζη, με Ρίζο και Ζούμπο να ακολουθούν.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρίποντα από Ζούμπο και Τσόλα για να γράψουν ένα 8-0 οι Miami Heal με τον Ζούμπο, τον Καμούζη και τον Ρίζο για το 11-3. Ο Παγάνης με τον Βρυώνη απάντησαν, αλλά ο Ζούμπος με τον Καμούζη έφεραν την ομάδα τους στο 15-7, για να φτάσουν με τον Ρίζο οι Miami Heal στο 18-8 λίγο μετά. Ο Τσόλας μείωσε σε 18-13, αλλά ο Ζούμπος με νέο τρίποντο και ο Ρίζος έφεραν τους Miami Heal στο +11, 24-13, για τη μεγαλύτερη διαφορά τους στο ματς.

Το δεκάλεπτο έκλεισε από βολές του Τσοπανάκη Γ., για να μειώσουν ο Παγάνης με τον Κυριακόπουλο σε 24-19 στη 2η περίοδο. Ο Τσίμπρης σκόραρε για το 27-19, με τον Παγάνη και τον Τσοπανάκη Ν. να μειώνουν στο σουτ, 27-25. Ο Ρίζος με τον Σερέτη απάντησαν για το 31-25, με τον Παγάνη να σκοράρει για τρεις. Ο Ρίζος με τον Καμούζη ήταν εκεί για το 36-28 της ομάδας τους, αλλά ο Τσοπανάκης Γ. δεν άφησε το ματς να φύγει ξανά, με 4 πόντους έκλεισε το ημίχρονο στο 36-32.

Στην επανάληψη ο Καμούζης σκόραρε για το 38-32 και το 40-35 μετά το τρίποντο του Τσόλα, για να φέρουν ο Παγανής με τον Τσοπανάκη Γ. το ματς στον πόντο, 40-39. Ο Ζούμπος κράτησε μπροστά τους Miami Heal, με τον Καμούζη να γράφει το 45-41, αλλά ένα 0-10 από τους Pick ‘n’ Troll ανέστρεψε εντελώς την εικόνα του ματς. Ο Τσόλας με τον Παγάνη μοιράστηκαν τους πόντους ως το 45-51 της ομάδας τους με τον Καμούζη να διακόπτει το σερί. Ο Βρυώνης και το νέο τρίποντο του Παγάνη έφεραν το ματς στο 47-56 για τους Pick ‘n’ Troll, με τον Σερέτη και τον Τσοπανάκη Γ. να κλείνουν την 3η περίοδο στο 49-58.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τσόλας σκόραρε για το 49-60 και το +11 των Pick ‘n’ Troll με 9:25 για το τέλος, αλλά η ομάδα του στη συνέχεια έβαλε μόλις 5 πόντους ως το φινάλε. Ο Ρίζος μείωσε, ο Παγάνης απάντησε, με τον Καμούζη και τον Ζούμπο να γράφουν το 55-61. Ο Παγάνης σκόραρε για το 55-64, με τον Ρίζο να μειώνει σε 57-64 με 4 λεπτά για το τέλος. Μετά από βολές για το 59-64, φτάσαμε στο 1:37 για τη λήξη με τον Σερέτη να γράφει το 61-64. Οι δυο ομάδες έχασαν τις επόμενες επιθέσεις τους, με τους Pick ‘n’ Troll να αστοχούν και στα 32 δευτερόλεπτα. Ο Ζούμπος κέρδισε φάουλ σε τρίποντο, είχε 2/3 βολές στα 21 δευτερόλεπτα για το 63-64, με τον Τσοπανάκη Γ. να γράφει 1/2 δικές του στα 18 δεύτερα. Στην τελευταία επίθεση του αγώνα, ο Ζούμπος βρήκε τον Λουκρέζη που με τρίποντη βόμβα στην εκπνοή χάρισε τη νίκη στους Miami Heal.

Για τους νικητές ο Καμούζης είχε 17 πόντους και 17 ριμπάουντ, ο Ρίζος 17 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Ζούμπος 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ. Για τους Pick ‘n’ Troll ο Παγάνης είχε 28 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Τσόλας 19 πόντους, 17 ριμπάουντ, ο Τσοπανάκης Γ. 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα.