31.0%
47.6%
34.0%
11.5%

Miami Heal vs String Raftors 50-55. Τρομερή νίκη με ανατροπή για τους String Raftors, οι οποίοι κατάφεραν να γυρίσουν το ματς στο φινάλε του 3ου δεκαλέπτου και να διατηρήσουν τη διαφορά μέχρι το τέλος απέναντι στους Miami Heal. Mvp του παιχνιδιού ο εκπληκτικός Δημητρακόπουλος με 29 πόντους, 20 ριμπάουντ (7-13) και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Δημητρακόπουλος από το low post 0-2 για τους String Raftors. Ο Αρναούτης από το ζωγραφιστό και ο Ζούμπος με τρίποντο έγραψαν το 5-2 για τους Miami Heal. Ο Δημητρακόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 5-4 και ο Ζούμπος με τρίποντο το 8-4.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δημητρακόπουλος το 8-6 και ο Καμούζης με ντραιβ πέτυχε το 10-6.Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Δημητρακόπουλος το 10-8 και ο Καμούζης με 2/2 βολές το 12-8.Ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές έκανε το 12-9 και το δεκάλεπτο τελείωσε 14-9 με 2/2 βολές ο Ζούμπος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δημητρακόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 14-11 για τους String Raftors. Με τρίποντο ο Ζούμπος και ο Λουκρέζης έγραψαν το 20-11 για τους Miami Heal. Ο Κούβαρης με λει-απ έκανε το 20-13 και ο Ζούμπος με τρίποντο πέτυχε το 23-13.Ο Κουταλίδης με 1/2 βολές το 23-14 και ο Καμούζης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 25-14.Ο Κουταλίδης με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και ο Κούβαρης με τρίποντο μείωσαν σε 25-19.Με σουτ από την γωνιά ο Καμούζης το 27-19 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-24,με 1/2 βολές ο Κουταλίδης και με 4 πόντους του ο Δημητρακόπουλος .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δημητρακόπουλος ασταμάτητος κάτω από την ρακέτα και από το ζωγραφιστό σκόραρε και μείωσε 27-26 για τους String Raftors. Ο Ζούμπος με τρίποντο το 30-26 για τους Miami Heal. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δημητρακόπουλος το 30-28 και ο Καμούζης από το ζωγραφιστό έκανε το 32-28.Με ντραιβ ο Υφαντόπουλος και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Δημητρακόπουλος,το ματς στα ίσα 32-32.Ο Καμούζης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 34-32 και ο Υφαντόπουλος με 1/2 βολές το 34-33.Ο Καμούζης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με γκολ φάουλ έγραψε το 39-33.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ανατροπή και οι String έκλεισαν το δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 39-40,ο Δημητρακόπουλος με 4/4 βολές και με τρίποντο ο Κούβαρης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βάκκας με 1/2 βολές και ο Κουταλίδης με τρίποντο έγραψαν το 39-44 για τους String Raftors. Μείωσε ο Ζούμπος με τρίποντο 42-44 για τους Miami Heal. Ο Βάκκας νε 4 πόντους του από σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δημητρακόπουλος και το σκορ έγινε 42-50.Ο Λουκρέζης με τρίποντο και ο Αρναούτης από το ζωγραφιστό (1:52) μείωσαν σε 47-50.Ο Κουταλίδης (1:35)και ο Δημητρακόπουλος (0:57)σκόραραν και έγραψαν το 47-54.Ο Λουκρέζης με τρίποντο (0:46) μείωσε 50-54 .Το τελικό 50-55 πέτυχε ο Δημητρακόπουλος με 1/1 βολή (τεχνική ποινή).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κούβαρης με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καμούζης με 17 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ζούμπος με 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.