12.1%
55.6%
43.6%
24.1%

Με νίκη ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στη regular season οι Tsatsoi Kings, που επικράτησαν των Miami Heal με 48-60. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ για τρία δεκάλεπτα, με τους Heal να στέκονται εξαιρετικά. Στην τελευταία περίοδο, οι Tsatsoi Kings ήταν πιο εύστοχοι και με επίσης εξαιρετική αμυντική προσήλωση κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο, τερματίζοντας στην τρίτη θέση του πρώτου ομίλου της Bronze. Αντιθέτως, με αυτή την ήττα οι Miami Heal αποκλείστηκαν από τα playoffs και χρειάζονται νίκη των Aigaleo Kings επί των Los Rebel Lakers, ώστε να μείνουν στην κατηγορία.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά. Οι Heal προηγήθηκαν με 5-0 με τους Ρίζο και Καμούζη, ακολούθησε σερί 0-8 από Σπυράτο, Μακρυδάκη και Παρασκευόπουλο για το 5-8, οι Γκούτσης και Καμούζης ισοφάρισαν σε 8-8 και οι Μακρυδάκης, Τσέλος πέτυχαν το 8-13 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, το ματς παρέμεινε ανταγωνιστικό. Οι Τσέλος και Σπυράτος έστειλαν αρχικά τη διαφορά στο +10 (8-18), οι Καμούζης και Ρίζος μείωσαν σε 12-18, ο Τσέλος με τρίποντο έκανε το 12-21, οι Μανωλίτσης, Λουκρέζης και Ρίζος μείωσαν σε 18-21, ο Σπυράτος έκανε το 18-23, ο Ρίζος με τρίποντο το 21-23, ο Μακρυδάκης με 2/2 βολές σημείωσε το 21-25, ο Καμούζης το 23-25, ο Σπυράτος το 23-27 και ο Γκούτσης το 25-27 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις εναλλαγές στο σκορ να είναι συνεχείς. Ο Μακρυδάκης από κοντά έκανε το 25-29, ο Καμούζης απάντησε για το 27-29, ο Σπυράτος με μια βολή πέτυχε το 27-30, οι Μανωλίτσης και Γκούτσης ισοφάρισαν σε 30-30, ο Μακρυδάκης σκόραρε ξανά για το 30-32, ο Καμούζης το 32-32, ο Ασημάκης έκανε το 32-34, οι Καμούζης και Μανωλίτσης έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 37-34, ο Ασημάκης με πέντε προσωπικούς πόντους έκανε το 37-39, ο Γκούτσης έστειλα το ματς σε νέα ισοπαλία (39-39) και ο Παρασκευόπουλος με μια βολή έκανε το 39-40, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Tsatsous να είναι καταιγιστικοί σε άμυνα και επίθεση και να καθαρίζουν το ματς. Ο Σπυράτος από κοντά πέτυχε το 39-42, ο Καμούζης πέτυχε το 41-42, οι Μακρυδάκης και Ασημάκης σημείωσαν το 41-50, ο Καμούζης ξανά για το 43-50, οι Ασημάκης και Μακρυδάκης με τρίποντα έκαναν το 43-56, ο Μανωλίτσης με 2 βολές μείωσε σε 45-56, ο Παρασκευόπουλος με δύο δίποντα το 45-60 και ο Λουκρέζης με τρίποντο διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 48-60.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Κώστας Παρασκευόπουλος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 7 πόντους, 18 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μακρυδάκης και Τσέλος. Από τους Heal, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Καμούζη και Μανωλίτση.