25.0%
47.1%
38.6%
17.2%

Σε ένα ματς όπου ο Άφοβος Σεπολίων και οι Miners έκαναν από ένα καλό ημίχρονο, οι πρώτοι ήταν εκείνοι που κέρδισαν με 57-49 για να επιστρέψουν στις νίκες. MVP του αγώνα ήταν ο Φώτης Λαμπρινός με 5 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο οι Miners ξεκίνησαν φουριόζοι, όμως ο Άφοβος γρήγορα βρήκε τα πατήματα του και μείωσε. Μπασιάς και Γιαννάκης ξεκίνησαν το ματς με 0-8, οι Φελεμέγκας, Γκότσης και Τραϊφόρος μείωσαν σε 7-8, ο Πασαλάρης έβαλε τρίποντο για το 7-11 και ο Φελεμέγκας απάντησε για το 10-11. Μόνος και Πασαλάρης έγραψαν το 10-15 βάζοντας από ένα καλάθι και ο Γκότσης μείωσε στο τελικό 11-15 της περιόδου με μια βολή σε νεκρό χρόνο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Miners ξεκίνησαν τόσο δυνατά όσο και στο πρώτο, με την διαφορά όμως ότι σε αυτό το δεκάλεπτο έκαναν καλύτερη διαχείριση και είχαν σε όλη τη διάρκεια της περιόδου ένα σταθερά καλό προβάδισμα. Τζαβάρας και Πασαλάρης έγραψαν το 11-21, ο Γωγάκης μείωσε σε 13-21 και 13-23 ξανά με καλάθι του Τζαβ. Διποντο του Λαμπρινού για το 15-23, 15-25 ξανά δια χειρός Τζαβάρα και 17-25 από τον Γωγάκη. Τρίποντο του Πασαλάρη για το 17-28, απάντηση του Φελεμέγκα για το 20-28 και 20-34 από τους Πασαλάρη και Τζαβάρα. Το τελικό 22-34 του ημιχρόνου το έγραψε ο Λαμπρινός.

Στο τρίτο δεκάλεπτο άρχισε η κατιούσα των Miners, με τον Άφοβο να δείχνει πως φέτος δεν θα αφήνει ματς χωρίς να κυνηγάει τη νίκη. Ο Γκότσης μείωσε σε 24-34, 24-39 από τους Μπασιά και Μόνο και απάντηση με 11-0 των Γκότση, Τραϊφόρο, Γωγάκη και Φελεμέγκα για το 35-39. Μόνος και Γιαννάκης ανέβασαν στο 35-43, με τον Άφοβο να απαντάει με άλλο ένα 5-0 των Γκότση, Νούκε και Λαμπρινό για το 40-43.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Άφοβος συνέχισε την εκπληκτική του άμυνα, επιθετικά συνέχισε να έχει καλό ρυθμό, με αποτέλεσμα να πάρει μια διαφορά ασφαλείας και να κερδίσει το ματς. Ο Λαμπρινός μείωσε σε 41-43, 41-45 από τον Τουμπακάρη και 5-0 από Νούκε και Γωγάκη για το 46-45. Ο Γιαννάκης έβαλε καλάθι για το 46-47, απάντηση με 10-0 ο Άφοβος με τους Τραϊφόρο, Γκότση και Νούκε και 56-49 από τον Μόνο. Το τελικό 57-49 του αγώνα το έγραψε ο Γωγάκης με μια βολή.

Για τον Άφοβο, πέρα από τον Λαμπρινό, ξεχώρισαν οι Φελεμέγκας, Γωγάκης και Γκότσης. Για τους Miners καλή εμφάνιση έκαναν οι Τζαβάρας και Πασαλάρης.