12.5%
76.2%
47.2%
17.4%

Ξεκινώντας καλά σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο, οι Charlotte Hornies κατάφεραν να επικρατήσουν των Miners με το 42-62. Το ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες σε απόσταση μόλις 9 πόντων, ωστόσο με οδηγό ενα επιμερους 6-21 στην τρίτη περίοδο οι Hornies βρήκαν τον τρόπο να πάρουν ένα καλο κεφάλι, το οποίο διατήρησαν ως και την λήξη του ματς.

Το παιχνίδι ξεκινά με τον Βλάχο για το 2-0, Ζώης, Διαμάντης, Φραγκιουδάκης Σ. για ένα 0-9 σερί και το 2-9, Βλάχος και 4-9, Διαμάντης, Ιορδάνου για το 4-15, Κυνηγόπουλος και 6-15, Ζώης για το 6-18, Στεφανάκης και 8-18, Στυλιανός και Διαμάντης για το 8-22, Στεφανάκης ξανά με τρίποντο για το 11-22, ενώ Σ. Φραγκιουδάκης θα κάνει το 11-24.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Στεφανάκης για το 13-24, Ζώης κάνει το 13-26, Στεφανάκης, Τζαβάρας, Κυνηγόπουλος για ένα 6-0 σερί και το 19-26, Ζώης και 19-29, Σιούτης Δ. μειώνει με τρίποντο στο 22-29, ενώ το 22-31 του ημιχρόνου διαμορφώνει ο Διαμάντης.

Τρίτη περίοδος και Διαμάντης, Ιορδάνου για το 22-36, Στεφανάκης μειώνει σε 24-36, Ιορδάνου με γκολ φάουλ για το 24-39, Στεφανάκης για το 28-39, Φραγκιουδάκης, Ζώης, Ιορδάνου για ένα 0-13 σερί και το 28-52 του δεκαλέπτου.

Τελευταία περίοδος και Καπετανάκης για το 30-52, Στυλιανός κάνει το 30-54, Στεφανάκης και Καπετανάκης για το 34-56, Ιορδάνου και 34-56, Τζαβάρας και 36-56, Ιορδάνου και 36-58, Καπετανάκης, Κυνηγόπουλος μειώνουν στο 42-58, ενώ το τελικό 42-62 διαμορφώνουν οι Παπακωνσταντίνου και Μ. Φραγκιουδάκης.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Ιορδάνου, ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 19 πόντους με 8 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 2 ασίστ και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 18 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Ιορδάνου, από τους Charlotte Hornies ξεχώρισε και ο Διαμάντης, με τον Ζώη να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Miners σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Στεφανάκης και ο Καπετανάκης.