30.0%
0.0%
40.4%
22.2%

Miners vs Jack’s 45-62.Οι Jack’s πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο δεύτερο δεκάλεπτο,απέκτησαν διαφορά 10 πόντων και με σωστή διαχείριση του ρυθμού επέστρεψαν στις νίκες .Οι Miners που υπέπεσαν σε πολλά λάθη τα οποία στοίχησαν δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν την νίκη. Μvp του αγώνα ο Κελεμτζής με 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Ελευθεριάδης για τους Jack’s 0-2.Ισοφάρισε Ο Χρονόπουλος με ντραιβ πέτυχε το 2-2 για τους Miners. Ο Βασιλείου με καλάθι από το ζωγραφιστό το 2-4 και ο Σιούτης με 4 πόντους του από σουτ έκανε το 6-4.Ο Κελεμτζής ισοφάρισε από το ζωγραφιστό 6-6 και ο Τουμπακάρης με καλάθι από το low post και ο Χρονόπουλος με γκολ φάουλ έγραψαν το 11-6.Ο Σαρικάκης με 2 κολλητά τρίποντα πέτυχε το 11-12 και Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 12-12 με 2/2 βολές ο Τουμπακάρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Jack’s ξεκίνησαν εντυπωσιακά με σερί 0-11 το σκορ έγινε 12-23,αρχικά ο Βασιλείου με τρίποντο, ο Γκλιάτης με 4 πόντους του από σουτ και ο Σαρικάκης και ο Κελεμτζής με λει-απ. Ο Χρονόπουλος με τρίποντο και ο Δήμας με Hook μείωσαν σε 17-23 για τους Miners.Ο Ζήσης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Σαρικάκης με λει-απ πέτυχαν το 17-27.Ο Τζαβάρας απο το ζωγραφιστό πέτυχε το 19-27 και ο Ελευθεριάδης με τρίποντο του έγινε το 19-30.Απάντησε με τρίποντο ο Σιούτης 22-30 και ο Γαλανάκης με ντραιβ πέτυχε το 22-32.Ο Χρονόπουλος με 2/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τζαβάρας και μείωσαν σε 26-32.Ο Σαρικάκης με τρίποντο έκανε το 26-35 και ο Τζαβάρας με 1/2 βολές το 27-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 27-37 με ντραιβ Ο Γαλανάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο με καλάθι του Σαρικάκη έγινε το 27-39 για τους Jack’s. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ράπτης το 29-39 για τους Miners. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Γκλιάτης και ο Κελεμτζής με τρίποντο έγραψαν το 29-44.Ο Ράπτης από το ζωγραφιστό και ο Τζαβάρας με σουτ μείωσαν σε 33-44.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-49, με τρίποντο ο Σαρικάκης και με σουτ από την γωνιά ο Ζήσης .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τζαβάρας με Hook και ο Τουμπακάρης από το ζωγραφιστό σκόραραν το 37-49 για τους Miners. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζήσης το 37-51 για τους Jack’s.Ο Τζαβάρας με τρίποντο πέτυχε το 40-51 και ο Κελεμτζής με σουτ το 40-53.Με 1/2 βολές ο Τζαβάρας το 41-53 και ο Σαρικάκης με τρίποντο το 41-56.Με 2/2 βολές ο Δήμας πέτυχε το 43-56 και ο Σαρικάκης με σουτ από το High post πέτυχε το 43-58.Ο Τζαβάρας με λει-απ σκόραρε το 45-58.Το τελικό 45-62 έγραψε ο Ελευθεριάδης από το ζωγραφιστό και ο Σαρικάκης με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σαρικάκης με 25 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα, ο Γαλανάκης με 4 πόντους, 7 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Βασιλείου με 5 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τζαβάρας με 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.