30.0%
66.7%
32.7%
11.1%

Τα εύκολα δύσκολα έκαναν οι Miners 57-54 τους μαχητικούς ΚΜC,παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 21-4 στις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτο.Το άστοχο τρίποντο από τον Σάνδυλο 8 δεύτερα πριν το τέλος δεν έστειλε το ματς στην παράταση και έδωσε την νίκη στους Miners.MVP  του αγώνα ο Δήμας με 16 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Πρώτο δεκάλεπτο και 11-0 σερί με το Σιούτη 4 πόντους ,τον Ράπτης και Χασομέρης με σουτ και το τρίποντο του Δήμα.Ο Μολιός έκανε το 11-2(7 λεπτά χωρίς σκορ). Με νέο τρίποντο του Δήμα για το 14-2.Το 14-4 πέτυχε ο Σάνδυλος για τους K.M.C. Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 20-4 με  2 τρίποντα ο Γιαννάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και το 21-8 ο Σπανός και ο Μπέκος.Ο Ράπτης(4) και ο Τζαβάρας έγραψαν το 27-10.Τρίποντο ο Μαργιόλης και καλάθι του Σπανού για το 27-15.Ο Σκλαβενίτης  έγραψε το 29-15.Ο Σπανός μείωσε στο τέλος του δεκαλέπτου 31-20.

Τρίτο δεκάλεπτο και  με 0-7 σερί με τον Σπανό(3) και καλάθια του Μαριολή και Παναγιωτόπουλος για το 31-27.Με τρίποντο του Σκλαβενίτη έκανε το 34-27.Παυλόπουλος και Παναγιωτόπουλος μείωσαν σε 34-31.Δυο τρίποντα του Δήμα για το 39-34.Ο Σπανός και αυτός με τρίποντο για το 37-39. Ο Δήμας με 4 πόντους και οΧασομέρης για το 44-37 για τους Miners.Ο Παναγιωτόπουλος  μείωσε 44-42 και το δεκάλεπτο τελείωσε 47-42 με 3 πόντους του Γριμάνη.

Τελευταίο δεκάλεπτο το 49-42 πέτυχε ο Δήμας .Για να ισοφαρίσουν 49-49 με 6 πόντους του Σπανού και 1/2 βολές του Παναγιωτόπουλου για τους KMC.Με 3 πόντους του Σιούτη και καλάθι του Γιαννάκη για το 54-49 για τους Miners.Ο Παναγιωτόπουλος μείωσε σε 55-54.Ο Τζαβάρα 2/4 βολές χάρισε την νίκη για την ομάδα του με τελικό σκορ το 57-54.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σιούτης με 9 πόντους και 9 ριμπάουντ,ο Ράπτης με 6 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Σκλαβενίτης με 8 πόντους,6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Σπανός με 22 πόντους,6 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα,ο Παναγιωτόπουλος με 17 πόντους 7 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Μαριολής με 5 πόντους ,13 ριμπάουντ και 2 κοψίματα.