10.7%
62.5%
40.0%
0.0%

Οι M.K.O. νίκησαν δύσκολα τους Miners σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από πολλές εναλλαγές στο σκορ. Οι M.K.O. με κλειδί την άμυνα κατάφεραν να περιορίσουν τους Miners στους 38 πόντους φτάνοντας έτσι στη νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο Σωτηρόπουλος που σημείωσε 15 πόντους με 4 ριμπάουντ, 2 ασσίστ και 2 κλεψίματα.

Το σκορ άνοιξε ο Αντωνόπουλος στην αναμέτρηση κάνοντας το 0-2 αλλά οι Miners απάντησαν με 7-0 σερί για το 7-2. Με ίδιο σερί (0-7) απάντησαν και οι Μ.Κ.Ο., στην συνέχεια, για να  κλείσει το δεκάλεπτο με σκορ 7-9.

Στην έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου, ο Σιούτης ισοφάρισε σε 9-9 και οι Μ.Κ.Ο. με νέο σερί 0-6 προηγήθηκαν με σκορ 9-15. Ακόμη ένα σερί από τους Miners, αυτή τη φορά 9-0, τους έδωσε ξανά προβάδισμα με σκορ 18-15. Ο Σωτηρόπουλος έκανε το 18-17, και ο Παπαδόγιαννης το 20-17, ενώ ο Δεληγιάννης με 4 προσωπικούς πόντους θα κάνει το 20-21, για να κλείσει το ημίχρονο με καλάθι του Παπαδόγιαννη με σκορ 22-21.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι Μ.Κ.Ο. πήραν ξανά προβάδισμα με ένα επιμέρους σκορ 2-9, κάνοντας το 24-30. 26-30 ο Σιούτης, 26-32 ο Σωτηρόπουλος και 29-32 έπειτα από καλάθι του Σιούτη και εύστοχη βολή του Σακαράκη. Το δεκάλεπτο θα κλείσει έπειτα από δυο εύστοχες βολές του Σωτηρόπουλου με σκορ 29-34.

Οι Μ.Κ.Ο. πετυχαίνοντας 3 πόντους στο ξεκίνημα του τέταρτου δεκαλέπτου έφτασαν την μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα 29-37 (+8), ενώ οι Miners με σερί 6-0 έφεραν το ματς και πάλι σε απόσταση καλαθιού. Με μικρό σερί 0-5 οι Μ.Κ.Ο. επανέκτησαν το προβάδισμά τους, κάνοντας το 35-42, με τον Τζαβάρα να κάνει το 38-42 με ένα τρίποντο και τον Σωτηρόπουλο να ευστοχεί σε μια βολή για το τελικό σκορ 38-43.