30.8%
50.0%
46.2%
28.0%

Την 2η νίκη τους πανηγύρισαν οι Buzzer Beeres απέναντι στους Monstars 65-64.Με τον Παλατζά και τον Παλαμιδά διακριθέντες πήραν μια διαφορά μέχρι και 20 πόντων 21-41 και κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.MVP του ματς ο Παλαμιδάς με 18 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Παλαμιδάς με 1/2 βολές έκανε το 0-1. Με λει-απ ο Αγγέλης και τρίποντο του Θεοδωρακόπουλο για το 5-1.Παλατζάς με 4 πόντους και με τρίποντο ο Σίτος για το 5-8 .Με τρίποντο του Δεσπότου ισοπαλία 8-8 για τους Monstars. Ο  Παλαμιδάς με σουτ έκανε το 8-10.Τρίποντο και 1/2 βολές του Δεσπότου για το 12-10.Το δεκάλεπτο θα τελειώσει 12-16 με σουτ ο Κουνάδης, με λει-απ ο Κιτσούλης και με σουτ ο Πολυχρόνης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πολυχρόνης και ο Χασάν έγραψαν το 12-20.Το τρίποντο από τον Δεσπότου μείωσε 15-20.Με σουτ ο Κιτσιούλης έκανε το 15-22.1/2 βολές του Αγγέλη για το 16-22.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ  ο Ζαχαρόπουλος πέτυχε το 16-24.Με 1/2 βολές του Δεσπότου για το 16-24.Τρίποντο ο Σίτος για το 17-27.Κάτω από την  ρακέτα ο Δεσπότου πέτυχε το 19-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-33 με 3 πόντους του Παλατζά και τρίποντο του Σίτου.

Τρίτο δεκάλεπτο και Παλαμιδάς με τρίποντο για το 19-36.Απάντησε με σουτ ο Αγγέλλης για το 21-36.Με 5 πόντους  του Παλαμιδά έγινε το 21-41.Με 2/2 βολές και ο Δεσπότου έκανε το 24-41.Με 1/2 βολές του Παλαμιδά έγινε το σκορ 24-42.Ο Θεοδωρακόπουλος με 3 πόντους και με σουτ ο Ξενόφος  για το 29-42.Σουτ με ταμπλό και το καλάθι ο Παλατζάς για το 29-44.Με λει-απ του Δεσπότου και τρίποντο του Θεοδωρακόπουλος το σκορ έγινε 34-44.Με το δίποντο που πέτυχε ο Παλατζάς  έγραψε το 34-46.Με το δεκάλεπτο να κλείνει 35-46  με 1/2 βολές του Χασάν.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 11 -0  ισοπαλία με τον 46-46 με τον Δεσπότου να πετυχαίνει 5 πόντους ,4 πόντους του  Αγγέλη και το καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Ξενόφος. Ο Παλατζάς έκανε το 46-48 για τους Buzzer Beeres.Τρίποντο ο Γκέργκο για το 49-48.Απάντησε ο Παλαμιδάς και το 49-51.Νέο τρίποντο ο Αγγέλης για το 52-51 για τους Monstars.Με σουτ ο Παλαμιδάς και με γκολ φάουλ ο Παλατζάς για το 52 56.Ο Αγγέλης με λει-απ έκανε το 54-56.Τρίποντο του Πολυχρόνη για το 54-59.Με 1/3 βολές του Θεοδωρακόπουλοςκαι ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Αγγέλης έκανε το 57-59.Ο Χασάν με σουτ και με 1/2 βολές του Παλατζά για το 57-62.Με σουτ  ο Θεοδωρακόπουλος και με 2/2 βολές ο Αγγέλης για το 61-62.Παλαμιδάς με 1/2 βολές επιθετικό ριμπάουντ  και το το καλάθι ο Χασάν για το 61-65(0:18) .Τρίποντο ο Θεοδωρακόπουλος  και το 64-65(0:01). Λάθος επαναφορά ο Χασαν.Η μπάλα για τους Monstars, άστοχη η τελευταία φάση του αγώνα και η νικη για τους Buzzer Beeres.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παλατζάς με 17 πόντους,6 ριμπάουντ και 2 ασίστ,ο Χασάν με 6 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο  Πολυχρόνης με 7 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Δεσπότου με 20 πόντους ,5 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Θεοδωρακόπουλος με 15 πόντους,10 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Αγγέλης με21 πόντούς και 14 ριμπάουντ.