29.6%
58.3%
31.0%
22.7%

Σε ένα ματς με κλειστό σκορ, οι MyRema S.W. κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με το τελικό 56-48, κόντρα στους πολύ καλούς Μπάσχετους που το πάλεψαν μέχρι το τέλος. Οι MyRema S.W. μένουν ακόμα αήττητοι στη φετινή σεζόν έχοντας 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ οι Μπάσχετοι έπεσαν στο 1-3.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Μπακάλη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τρίποντο για το 5-0 και τον Αποστολόπουλο να μειώνει σε 5-2. Οι MyRema S.W. με ένα μίνι σερί 6-2 θα κάνουν το 11-4, ενώ οι Μπάσχετοι με δικό τους σερί 0-11 θα περάσουν μπροστά στο σκορ, κλείνοντας έτσι το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 11-15 υπέρ τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι MyRema S.W. με ένα σερί 10-0 θα πάρουν ξανά κεφάλι στο σκορ για το 21-15, οι Μπάσχετοι θα μειώσουν με δίποντα των Χατζηθάνου και Ντεμίρη σε 21-19, με τον Παναγιωτόπουλο να διαμορφώνει το 23-19. Οι Μπάσχετοι με νέο σερί 0-8 από τους Χατζηθάνο, Αποστολόπουλο και Μαντόγιαννη, θα πάρουν προβάδισμα και πάλι, κάνοντας το 23-27, ενώ οι MyRema S.W. με δικό τους σερί 6-1 στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, θα κλείσουν το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 29-28 υπέρ τους.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Αγγελομάτης με δίποντο θα κάνει το 31-28, ο Χατζηθάνος θα απαντήσει για το 31-31 και ο Αγγελομάτης ξανά με τρίποντο αυτή τη φορά θα γράψει το 34-31. Οι Μπάσχετοι θα μειώσουν με δίποντο του Μαντόγιαννη, ενώ ο Μπακάλης με νέο τρίποντο θα διαμορφώσει το 37-33. Το 37-35 θα κάνει ο Ντεμίρης, με τον Σπυρόπουλο να ευστοχεί σε δίποντο για το 39-35. Εκεί, οι Μπάσχετοι θα πατήσουν γκάζι και με ένα σερί 0-7 θα περάσουν μπροστά στο σκορ, όμως ο Μπακάλης θα προλάβει τον χρόνο και στην εκπνοή θα ευστοχήσει σε φοβερό τρίποντο για να ισοφαρίσει σε 42-42.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι MyRema S.W. με τρίποντο του Μπακάλη και δίποντο του Ίσσαρη θα κάνουν το 47-42, ο Καραγιώργης με δύσκολο δίποντο θα μειώσει σε 47-44 και ο Μπακάλης με νέο τρίποντο θα διαμορφώσει το 50-44. Οι Μπάσχετοι θα επιμείνουν και με 2 δίποντα των Μαντόγιαννη και Παγκάκη θα μειώσουν σε 50-48, όμως οι ψύχραιμοι MyRema S.W. με ένα σερί 6-0 στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, θα διαμορφώσουν το τελικό 56-48, παίρνοντας έτσι το 3ο συνεχόμενο ροζ φύλλο της σεζόν.

MVP σύμφωνα με την στατιστική ο Βασίλης Ίσσαρης με 4 πόντους και 14 ριμπάουντ, βοήθησε πολύ στη νίκη των MyRema S.W.. Εξαιρετική εμφάνιση από τον Μπακάλη, ο οποίος σταμάτησε στους 22 πόντους με 5/11 τρίποντα, ενώ είχε και 4 ασίστ. Από κοντά Κυριάκου και Παναγιωτόπουλος, ενώ από τους Μπάσχετους ξεχώρισε η προσπάθεια του Αποστολόπουλου.