16.0%
44.0%
35.0%
13.6%

MyRema S.W. vs Buzzer Beeres 41-48 .Με τρομερή ανατροπή οι Buzzer Beeres (29-10 σκορ ημιχρόνου), πέτυχαν την ανατροπή στο 4ο δεκάλεπτο,πέρασαν μπροστά στο σκορ 40-42(3:07)και υποχρέωσαν τους MyRema S.W στην πρώτη τους ήττα.Mvp του αγώνα ο Οικονόμου με 15 πόντους,14 ριμπάουντ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με τους My Rema State να είναι μπροστά στο σκορ με 4-0 με σκόρερ τον Βερύκιο και τον Σπυρόπουλο. Ο Παπαδόπουλος σκόραρε το 4-2 με σουτ από την γωνιά για τους Buzzer beers. Ο Κυριάκου από το ζωγραφιστό και ο Σπυρόπουλος με Hook έγραψαν το 8-2.Ο Οικονόμου με σουτ και με 1/2 βολές και ο Χασάν Μίλτος σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και μείωσαν δε 8-7.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-7 με σουτ από την γωνιά ο Αηδόνης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μπακάλης με σουτ το 12 -7 για τους My Rema State. Ο Καλογερόπουλος και ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές το 12-9 για τους Buzzer Beers. Ο Πέτρου με σουτ και τρίποντο σκόραρε το 17-9 .Με 1/2 βολές ο Οικονόμου το 17-10 και το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 12-0 και το σκορ έγινε 29-10 ,αρχικά ο Κυριάκου με λει-απ, ο Μπακάλης με 2 τρίποντα, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βερύκιος και ο Κυριάκου με 2/2 βολές.
Τρίτο δεκάλεπτο και οι Buzzer Beers με τρίποντο που πέτυχε ο Παπαδόπουλος το 29-13.Ο Κυριάκου με Hook το 31-13 για τους My Rema State. Με σερί 0-11 το σκορ έγινε 31-24 ,αρχικά ο Καλογερόπουλος με Hook, ο Οικονόμου με ντραιβ, ο Καλογερόπουλος από το ζωγραφιστό, 1/2 βολές ο Οικονόμου, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χασάν Μίλτος και ο Ταβουλάρης μετά από κλέψιμο του σκόραρε με λει-απ. Ο Πέτρου με σουτ από την γωνιά το 33-24 και απάντησε ο Οικονόμου με σουτ το 33-26.Ξανά ο Πέτρου πέτυχε το 35-26 και ο Κανελλόπουλος με σουτ το 35-28.Ο Μπακάλης με ντραιβ το 37-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε με σουτ ο Κοντοές 37-30.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καλογερόπουλος με λει-απ, ο Κανελλόπουλος με σουτ και ο Χασάν Μίλτος με 2/2 βολές το σκορ έγινε 37-36 για τους Buzzer Beers. Ο Μπακάλης με τρίποντο πέτυχε το 40-36 για τους My Rema State. Με 0-10 σερί οι Buzzer την ανατροπή και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 40-46,αρχικά με τρίποντο ο Κανελλόπουλος, ο Καλογερόπουλος με 1/1 βολή (τεχνική ποινή),ο Κανελλόπουλος με σουτ ,τρίποντο ο Οικονόμου (1:45) και με 1/2 βολές (1:10). Ο Κυριάκου με 1/2 βολές το 41-46(0:15) και το τελικό σκορ έγραψε ο Οικονόμου με 2/2 βολές 41-48(0:13).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλογερόπουλος με 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ. 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Κανελλόπουλος με 9 πόντους, 3 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μπακάλης με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ίσσαρης με 2 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.