20.0%
22.2%
37.5%
19.2%

MyRema S.W. vs Dream Team 48 -53.Τρομερή ανατροπή στα τελευταία λεπτά παρόλο που ήταν πίσω σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, οι Dream Team πήραν τη νίκη εναντίων των MyRema S.W. Mvp του αγώνα ο εκπληκτικός Καρατζάς με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κοψίματα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Shcurti να βάζει το πρώτο καλάθι του αγώνα 0-2 για τους Dream Team. Οι My Rema State Warriors πέρασαν μπροστά στο σκορ με 4-2 με τρίποντο και με 1/2 βολές από τον Κοντογιώργο. Ο Δεμερτζής ισοφάρισε 4-4 με σουτ και το δεκάλεπτο τελείωσε 4-10 με καλάθι ο Αγγελομάτης, με 2/2 βολές ο Κυριάκου και με σουτ από την γωνιά ο Κουρέτσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μπακάλης με σουτ πέτυχε το 12-4 για τους My Rema State Warriors . Ο Κώνστας με γκολ φάουλ μείωσε για τους Dream Team σε 12-7. Ο Σπυρόπουλος σκόραρε το 14-7 και ο Καρατζάς με 4 πόντους του μείωσε σε 14-11. Ο Κυριάκου με 1/2 βολές το 15-11 και ο Γεραγωτής με σουτ το 15-13. Ο Κυριάκου με σουτ το 17-13 και ο Γεραγωτής με τρίποντο το 17-16 . Με 1/2 βολές ο Λεβέντης το 18-16 και ο Γεραγωτής με τρίποντο το 18-19. Με Hook ο Κυριάκου και με σουτ από την γωνιά ο Πέτρου πέτυχαν το 22-19 για να τελειώσει το δεκάλεπτο 22-22 με buzzer τρίποντο ο Shcurti.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κυριάκου με καλάθι από το ζωγραφιστό το 24-22 για τους My Rema State Warriors. Ισοφάρισε ο Δεμερτζής με λει-απ στον αιφνιδιασμό 9-9 για τους Dream Team. Ο Κυριάκου με τρίποντο, με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Πέτρου και ξανά με τρίποντο ο Κυριάκου έγινε το 32-24 . Ο Shcurti πέτυχε το 32-26 με floater και ο Σπυρόπουλος με 1/2 βολές το 33-26. Ο Γεραγωτής και ο Κακάμπουρας σκόραραν και μείωσαν σε 33-30. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 38-40 με σουτ από την γωνιά ο Μπακάλης και με γκολ φάουλ ο Λεβέντης .
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λεβέντης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 40-30 My Rema State Warriors. Ο Καρατζάς με coast to coast ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κώνστας και με τρίποντο ο Δεμερτζής και το σκορ έγινε 40-37. Ο Κυριάκου με 4 πόντους του το 44-37. Με σερί 0-11 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 44-48 η Dream Team ,αρχικά ο Καρατζάς με 4 πόντους του ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κώνστας και με 5 πόντους του ο εκπληκτικός Καρατζάς. Ο Αγγελομάτης με λει-απ πέτυχε το 46-48 και ο Γεραγωτής με τρίποντο το 46-51. Ο Αγγελομάτης με λει-απ το 48-51(1:10)και το τελικό 48-53 πέτυχε ο Γεραγωτής με (0:12).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γεραγωτής με 15 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κώνστας με 7 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κυριάκου με 19 πόντους, 23 ριμπάουντ,1 ασίστ,3 κλεψίματα και 4 κοψίματα.