29.4%
88.9%
39.6%
24.1%

Το 3/3 κατάφεραν να κάνουν οι MyRema State Warriors, αφού επικράτησαν και των Golden Steak Warriors με 86-67 στην 3η αγωνιστική του Summer, για να διατηρηθούν στην κορυφή μαζί με τους Los Mambas στον όμιλο. Οι νικητές μπήκαν με ένα πολύ δυνατό 16-0 στο ματς, έχτισαν από νωρίς διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 59 πόντους στο 2ο δεκάλεπτο, όμως οι Golden Steak Warriors, δεν τα παράτησαν ποτέ, κατάφεραν να μειώσουν μέχρι και τους 15, όμως ο χρόνος δεν ήταν με τον μέρος τους και έτσι έκαναν την 2η ήττα στο πρωτάθλημα για φέτος.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους MyRema να μπαίνουν πολύ δυναμικά στο ματς με ένα σερί 16-0 από 9 πόντους του Τσάτσου, 4 του Κυριάκου και 3 του Βερύκιου, ενώ οι Golden Steak Warriors θα μπουν στο ματς με 2/2 βολές του Αρχέλαου και δίποντο του Βασιλακόπουλου, μειώνοντας έτσι στο 16-4. Εκεί, ο Κυριάκου με 2 απανωτά δίποντα θα γράψει το 20-4, ο Αρχέλαος με τον ίδιο ακριβώς τρόπο θα ροκανίσει τη διαφορά στους 12 για το 20-8, ενώ ο Βερύκιος με 2/2 βολές και ο Μενάγιας με γκολ-φάουλ θα κάνουν το 25-8 στην αναμέτρηση. Με τρίποντο του Τσιλιώρη, οι Golden Steak Warriors θα μειώσουν στο 25-11, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με τον ίδιο τρόπο ο Βερύκιος για το 28-11 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι MyRema με ένα σερί 10-3 θα ανοίξουν τη διαφορά στους 24 για το 38-14, ο Πρέκας με 2/2 βολές θα μειώσει σε 38-16, ενώ ένα νέο σερί 7-0 των MyRema θα διαμορφώσει το 45-16, ενώ ο Αρχέλαος και ο Βασιλακόπουλος με δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα, θα μειώσουν στο 45-21. Εκεί, ο Τσάτσος με δίποντο θα γράψει το 47-21, ο Αρχέλαος με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει σε 47-23, ενώ ο Τσάτσος με 3 βολές και ο Κυριάκου με δίποντο θα διαμορφώσουν το 52-23 στο ματς. Το πρώτο μισό, θα κλείσει με 2 απανωτά δίποντα ο Βασιλακόπουλος, με το σκορ να πηγαίνει στο 52-27 για τους MyRema.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Τσάτσος με 2/2 βολές θα κάνει το 54-27, ο Αρχέλαος με τρίποντο θα μειώσει σε 54-30, ενώ οι MyRema με δίποντο του Κυριάκου και 2/2 βολές του Μενάγια, θα κάνουν το 58-30 στο ματς. Στη συνέχεια, ένα δύσκολο τρίποντο με άμυνα από τον Τσιλιώρη θα μειώσει στους 25 τη διαφορά με το σκορ στο 58-33, ο Τσάτσος με νέο καλάθι θα γράψει το 60-33, με τους Golden Steak Warriors να απαντούν με δίποντο μέσης απόστασης του Βασιλακόπουλου, για το 60-35 του παιχνιδιού. Εκεί, ο Κυριάκου με καλάθι στην αντίπαλη ρακέτα θα κάνει το 62-35, ο Μέρης και ο Βασιλακόπουλος με δίποντο και 2/2 βολές αντίστοιχα θα μειώσουν σε 62-39, ενώ ο Κυριάκου με ακόμα ένα καλάθι θα γράψει το 64-39 για τους MyRema S.W.. Με 2 συνεχόμενα καλάθια των Μέρη και Πρέκα, οι Golden Steak Warriors θα μειώσουν σε 64-43, με ακόμα ένα δίποντο ο Κυριάκου θα κάνει το 66-43, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσουν με 2 δίποντα ο Πρέκας και ο Βασιλακόπουλος, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 66-47 στην περίοδο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Βασιλακόπουλος με ένα μακρινό τρίποντο θα μειώσει στους 16 και στο 66-50, ο Τσάτσος με δίποντο θα απαντήσει για το 68-50, ενώ ο Πρέκας με τον ίδιο τρόπο θα γράψει το 68-52 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ο Τσάτσος με ακόμα ένα καλάθι θα κάνει το 70-52, ο Αρχέλαος με 2/2 βολές θα μειώσει στο 70-54, ενώ ο Βερύκιος με δική του βολή, θα διαμορφώσει το 71-54 στο ματς. Εκεί, οι Golden Steak Warriors με 2 ακόμα δίποντα του Αρχέλαου θα μειώσουν στο 71-58, ο Τσάτσος με τον ίδιο τρόπο θα επαναφέρει τη διαφορά στους 17 πόντους για το 75-58, ενώ ο Βασιλακόπουλος, ξανά από μέση απόσταση θα μειώσει στο 75-60 την αναμέτρηση. Οι MyRema θα βρουν σκορ με 2 καλάθια του Κυριάκου που θα κάνει το 79-60, με τρίποντο θα μειώσει ο Αρχέλαος στο 79-63, ενώ ο Κυριάκου με 4 πόντους και ο Μενάγιας με τρίποντο, θα ανοίξουν τη διαφορά στους 23 για το 86-63, ενώ το ματς θα σφραγίσουν 2 δίποντα των Αγγελόπουλο και Βασιλακόπουλο για το τελικό 86-67.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Κώστας Κυριάκου ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 32 πόντους με 24 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 6 ασίστ και 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 49 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Κυριάκου από τους MyRema State Warriors ξεχώρισε και ο Τσάτσος, με τον Μενάγια να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Golden Steak Warriors σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Αρχέλαος και ο Βασιλακόπουλος.