37.5%
60.0%
28.6%
18.2%

Για ακόμη μια φορά οι MyRema State Warriors έκαναν καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να χτίζουν διαφορά και να συνεχίζουν το αήττητο τους στη φετινή Rising παίρνοντας το ροζ φύλλο κόντρα στους Los Amigos με 61-42. MVP του αγώνα ήταν ο Στάθης Μπακάλης με 14 πόντους, 2 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι MyRema ξεκίνησαν με 5-0 με σκόρερ τους Αγγελομάτη και Βερύκιο, οι Los Amigos απάντησαν με 0-4 σερί από τα αδέρφια Τεντόμα για το 5-4, ο Μπακάλης έγραψε το 8-4 με τρίποντο, 8-7 ο Λέκκος, 11-7 ο Βερύκιος, 11-12 ο Βελέντζας, 16-12 οι Αγγελομάτης και Μπακάλης και 16-15 οι Τεντόμας και Σπεντζάρης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στη δεύτερη περίοδο ο Μπακάλης ξεκίνησε με καλάθι για το 18-15, 18-22 οι Βαγγέλης Τεντόμας, Χρηστέας και Νίκος Τεντόμας, 22-22 οι Μεναγιάς και Σπυρόπουλος, 22-23 ο Σταφέτας, 24-23 ο Καλλιαμβάκος, 24-26 ο Βελέντζας και 27-26 με τρίποντο του Μεναγιά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αγγελομάτης ξεκίνησε βάζοντας τρεις πόντους για το 30-26, 30-28 ο Βελέντζας, 33-28 με τρίποντο ο Σταυρίδης, 33-30 ο Σταφέτας, 39-30 με δύο κολλητά τρίποντα του Μπακάλη, 39-33 από τα αδέρφια Τεντόμα ξανά, 23-33 ο Βερύκιος, 42-37 οι Τομαράς και Σπεντζάρης και 7-0 σερί από τους Σπυρόπουλο και Αγγελομάτη για το τελικό 49-37 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παναγιωτόπουλος έβαλε δύο πόντους για το 51-37, 51-39 ο Βαγγέλης Τεντόμας, 57-39 οι Μεναγιάς, Καλλιαμβάκος και Σταυρίδης, 57-40 ο Νίκος Τεντόμας, 59-40 ο Βερύκιος, 59-42 ο Τεντόμας και 61-42 από τον Παναγιωτόπουλο, για να γραφτεί το σκορ με το οποίο έληξε το παιχνίδι.

Για τους MyRema State Warriors, πέρα από τον Μπακάλη, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Βερύκιος, Αγγελομάτης και Μεναγιάς. Για τους Los Amigos ξεχώρισαν οι Νίκος Τεντόμας, Βαγγέλης Τεντόμας και Βελέντζας.