21.1%
58.8%
42.9%
13.3%

Οι Mafia Ballers κέρδισαν στο ντέρμπι κορυφής τους MyRema State Warriors με 46-41, σε ένα ματς όπου ήταν αρκετά αμφίρροπο για περίπου 35 λεπτά, όμως στα τελευταία 5 λεπτά οι νικητές και πρωτοπόροι του ομίλου έκαναν ένα ξέσπασμα και συνέχισαν το αήττητο τους. MVP του αγώνα ήταν ο Στέφανος Κώτσος με 10 πόντους, 4 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Οικονομίδης και Κώτσος έβαλαν τους πέντε πρώτους πόντους του παιχνιδιού, οι Κυριάκου και Αγγελομάτης μείωσαν σε 5-3, 10-3 οι Κώτσος και Γρούντας, 10-7 ο Κυριάκου με δύο συνεχόμενα καλάθια του και 12-7 από τον Παπαδιά για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι MyRema μπήκαν με 0-8 σερί από τους Μενάγια, Κυριάκου, Βερύκιο και Παναγιωτόπουλο για το 12-15, 14-15 ο Παπαδιάς, 14-17 ο Μενάγιας, 16-17 ο Μαρκόπουλος και 16-19 ο Μενάγιας ξανά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Βερύκιος έγραψε το 16-20, 18-20 ο Παπαδιάς, 18-22 ο Μπακάλης, 23-22 με 5-0 για το προβάδισμα οι Παπαδιάς και Γρούντας, 23-26 ο Μπακάλης, 25-26 ο Παπαδιάς, 25-31 οι Κυριάκου και Μπακάλης και 7-0 σερί οι Δούσης, Ιγνατιάδης και Μπουγιούκας για το 32-31.

Στην τελευταία περίοδο οι Κώτσος και Γρούντας ανέβασαν στο 36-31, 36-33 ο Κυριάκου, 38-33 ο Γρούντας, 38-35 ο Κυριάκου ξανά, 42-35 οι Ιγνατιάδης και Παπαδιάς, 42-37 ο Μενάγιας, 44-37 ο Παπαδιάς, 44-40 ο Παιδακάκης, 46-40 ο Κώτσος και μια βολή του Παιδακάκη για το τελικό 46-41 του παιχνιδιού.

Για τους Mafia Ballers, πέρα από τον Κώτσο, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Παπαδιάς και Γρούντας. Για τους MyRema State Warriors καλή εμφάνιση έκαναν οι Μενάγιας και Κυριάκου.