6.7%
37.5%
41.2%
12.5%

Σε ένα ματς με χαμηλό σκορ, οι Pick n’ Troll κατάφεραν να επικρατήσουν των ελλιπών MyRema S.W. με το τελικό 43-35 στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Rising League. Οι MyRema S.W. αντιμετώπισαν πρόβλημα στο πρώτο δεκάλεπτο, επιτρέποντας στους Pick n’ Troll να χτίσουν μία διαφορά της τάξεως των 19 πόντων, όμως στα υπόλοιπα δεκάλεπτα, οι MyRema S.W. κατάφεραν να ροκανίσουν τη διαφορά μέχρι και τους 5 πόντους, όχι όμως και να κάνουν την μεγάλη ανατροπή με το ροζ φύλλο να πηγαίνει τελικά στους Pick n’ Troll.

Έναρξη του παιχνιδιού με γκολ-φάουλ από τον Παυλή για το 3-0 των Pick n’ Troll, ο Παναγιωτόπουλος μείωσε προσωρινά σε 3-2, ενώ ένα μεγάλο σερί 18-0 των Pick n’ Troll έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 21-2.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι MyRema S.W. μπήκαν πιο δυναμικά στο ματς και με 7 γρήγορους πόντους μείωσαν σε 21-9. Ο Τσοπανάκης ευστόχησε σε δίποντο στη συνέχεια για να κάνει το 23-9,, ενώ ο Σπυρόπουλος και ο Παναγιωτόπουλος με δίποντο και βολή αντίστοιχα έκαναν το 23-12. Οι Pick n’ Troll θα απαντήσουν άμεσα με τρίποντο από τον Νίνο και δίποντο του Παπαγεωργίου για το 28-12, ο Παναγιωτόπουλος με βολή θα μειώσει σε 28-13 και ο Κυριακόπουλος με δίποντο μέσης απόστασης θα κλείσει το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 30-13.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι MyRema S.W. με ένα σερί 1-6 θα μειώσουν σε 31-19, οι Pick n’ Troll με δίποντα των Κυριακόπουλο και Παπαγεωργίου θα κάνουν το 35-19, ενώ ο Παιδακάκης με δίποντο και ο Ίσσαρης με βολή θα κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 35-22.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι MyRema S.W. θα μειώσουν επικίνδυνα στους 7 πόντους με ένα σερί τους 2-8 για το 37-30, ο Παυλής με βολή θα κάνει το 38-30 και ο Παναγιωτόπουλος με βολή και δίποντο το 38-33. Στη συνέχεια, με δίποντο του Κυριακόπουλου οι Pick n’ Troll θα πάνε το παιχνίδι στους 7 πόντους (40-33), ο Παιδακάκης θα μειώσει ξανά στους 5 για το 40-35, όμως οι Pick n’ Troll με 3 εύστοχες βολές στο τέλος θα πάρουν τη νίκη με το τελικό 43-35.

MVP της αναμέτρησης ο φοβερός Ανδρέας Παπαγεωργίου, ο οποίος έδωσε μεγάλη ενέργεια στην ομάδα του, τελειώνοντας το ματς με 16 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 1 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 13 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Πολύ καλή εμφάνιση και τους Παυλή, ενώ από τους MyRema S.W. ξεχώρισε η προσπάθεια του Παναγιωτόπουλου με 17 πόντους και 16 ριμπάουντ.