0.0%
36.4%
45.3%
16.7%

Ένα φανταστικό ματς είχαμε το βράδυ του Σαββάτου για την Rising κατηγορία με τους Saiyans να κοντράρονται με τους My Rema State Warriors έχοντας το ίδιο ρεκόρ πριν το ματς. Τελικοί νικητές ήταν οι Saiyans με σκορ 61-54. Ήταν μπροστά στο ματς από τα μέσα της πρώτης περιόδου αλλά οι My Rema State Warriors δεν σταμάτησαν να τους απειλούν μειώνοντας συνεχώς την διαφορά κατεβάζοντας την ακόμη και στο -1 λίγα λεπτά πριν την λήξη.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Παναγιωτόπουλο να πετυχαίνει καλάθι και φάουλ για τους My Rema State Warriors. Με δύο δίποντα απάντησαν οι Saiyans δια χειρός Τζιαμαλή για το 4-3. Σερί 0-6 έτρεξαν οι My Rema State Warriors με δίποντα από τους Ίσσαρη, Σταυρίδη και Παναγιωτόπουλο για το 4-9. Με σερί 6-0 απάντησαν και οι Saiyans αφού ο Μπούρας πέτυχε δύο βολές και ο Βαρανάκης με τον Πηλό σημείωσαν από ένα δίποντο για το 10-9 και την προσπέραση. Για τελευταία φορά στο ματς θα έβαζε ο Παναγιωτόπουλος μπροστά τους My Rema State Warriors με δίποντο και το 10-11 . Μέχρι τη λήξη της περιόδου οι Saiyans έτρεξαν σερί 13-0 με κύριο πρωταγωνιστή το Τζιαμαλή που πέτυχε 6 πόντους για το 23-11.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τους My Rema State Warriors να απαντάνε στο προηγούμενο σερί και να τρέχουν δικό τους 0-4 με δύο βολές του Κυριάκου και ένα δίποντο του Σταυρίδη για το 23-15. Οι Saiyans όμως απάντησαν με σερί 8-0 αφού ο Μπούρας πέτυχε τους μισούς από αυτούς τους πόντους και τα 31-15. Με τέσσερις πόντους του Μενάγια και ένα δίποντο του Παναγιωτόπουλου απάντησαν οι My Rema State Warriors κατεβάζοντας τη διαφορά στο -10 και το 31-21. Οι δύο ομάδες σκόραραν εναλλάξ μέχρι τη λήξη της περιόδου με τον Παναγιωτόπουλο να διαμορφώνει το 40-27 με πρωτοπόρους τους Saiyans.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε και οι My Rema State Warriors φάνηκαν να βρίσκουν τα πατήματα τους. Έτρεξαν σερί 0-12 κατεβάζοντας την διαφορά στο -2 και το 40-38 με κύριο πρωταγωνιστή τον Κυριάκο. Μέχρι το τέλος της τρίτης περιόδου οι δύο ομάδες σκόραραν εναλλάξ δίποντα για να καταλήξει το σκορ 46-42 υπέρ των Saiyans.

Η τέταρτη και τελευταία περίοδος ξεκίνησε με τον Τζιαμαλή να σκοράρει για δύο. Απάντησαν αμέσως οι My Rema State Warriors με τον Παναγιωτόπουλο για το 48-44. Καλάθι πέτυχε όμως Μουσούντας, με τον Μπούρα να ανεβάζει κι άλλο τη διαφορά στο 52-44 για τους Saiyans. Την τελευταία τους προσπάθεια έκαναν οι My Rema State Warriors να πάρουν τη νίκη με σερί 7-0 εκ των οποίων οι πέντε ήταν από τον Κυριάκου για το 52-51. Οι Saiyans όμως αντί να αγχωθούν κατάφεραν και βρήκαν σκορ από σουτ του Μουσούντα από μέση απόσταση για το 58-51. Το μόνο που κατάφεραν οι My Rema State Warriors ήταν με βολές του Σταυρίδη να μειώσουν σε 58-54. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με τρίποντο ο Τζιαμαλής το οποίο σφράγισε τη νίκη για τους Saiyans.

Από τους Saiyans MVP δεν θα μπορούσε να είναι άλλος από τον ο οποίος Μουσούντας με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα. Σημαντική και η βοήθεια του Βαρανάκη ο οποίος πέτυχε 9 πόντους, μάζεψε 5 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασιστ και έκανε 7 κλεψίματα. Από κοντά και ο Τζιαμαλής με 19 πόντους και 3 ασιστ με τον Μπούρα να βάζει 15 πόντους με 8 ασιστ. Για τους My Rema State Warriors ξεχώρισε ο Κυριάκου με 14 πόντους και 20 ριμπάουντ, με τον Παναγιωτόπουλο να πετυχαίνει 21 πόντους, και να μαζεύει 9 ριμπάουντ.