0%
0%
0%
0%

Η Αρβαλα πέτυχε την πρώτη της νίκη στη σεζόν, επικρατώντας με 37-40 των MyRema State Warriors μετά από ένα σκληρό ντέρμπι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 8-2 για τους MyRema State Warriors από τον Παληβογιαννη και τον Βερυκιο για να απαντήσει ο Θεοδωρακόπουλος. Ο Ισσαρης έφερε το ματς στο 10-5, με τον Αγγελη να κλείνει την περίοδο στο 10-7. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Χελης έγραψε το 12-7, με τον Βερυκιο και τον Μπακαλη να σκοράρουν για το 16-8. Ο Βερυκιος ήταν που σκόραρε για το 18-10 λίγο μετά, με την Αρβαλα να απαντά με τον Αγγελη και τον Θεοδωρακόπουλο ως το 18-15 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Χελης έφερε το ματς στο 21-15, αλλά ο Μονοκρουσος με τον Θεοδωρακόπουλο απάντησαν για το 21-21. ΟΙ MyRema State Warriors έμειναν μπροστά με τον Σπυρόπουλο, 25-21, για να έρθει ο Θεοδωρακόπουλος για το 25-24, πριν κλείσει στο 26-24 ο Σαραντόπουλος το 3ο δεκάλεπτο. Στην 4η περίοδο ο Θεοδωρακόπουλος με τον Αγγελη σκόραραν για το 26-29, για να απαντήσουν ο Βερυκιος με τον Χελη για το 31-29 της ομάδας τους. Ο Αγγελης έγραψε το 31-32 με τον 6 να ισοφαρίζει. Ο Σακελαρίδης με τον Αγγελη έφεραν την Αρβαλα στο 33-36, για να γράψει μια βολή ο Χελης και να ισοφαρίσει ο Ισσαρης σε 36-36. Ο Αγγελης με τον Θεοδωρακόπουλο έγραψαν το 36-39, με τον Χελη να μειώνει από τη γραμμή, αλλά τον Μονοκρουσο να τον μιμείται για το 37-40.

Τα λάθη ήταν 16-15 στο ματς, τα κλεψίματα 8-9 και οι ασίστ 6-3. Στα ριμπάουντ οι MyRema State Warriors είχαν τον έλεγχο, 52-42 με 19-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/16 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 2/25. Στα δίποντα οι MyRema State Warriors είχαν 28% και η Αρβάλα 27%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Θεοδωρακόπουλος είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Αγγελης 16 πόντους, 10 ριμπάουντ. Για τους MyRema State Warriors ο Χελης είχε 10 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Βερυκιος 8 πόντους, 9 ριμπάουντ.