8.7%
26.3%
26.5%
16.7%

Με άλλο αέρα μπαίνουν πλέον στο παρκέ οι MyRema State Warriors, που νίκησαν και τους Buzzer Βγείτερ με 40-49. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Μαυρωνάς με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες δεν μπήκαν ιδιαίτερα καλά. Οι MyRema πατουσαν όμως λίγο καλύτερα και πήραν κεφάλι στο σκορ. Σταυρίδης και Μπακαλης έγραψαν το 0-5, ο Τανός απάντησε για το 2-5, όμως ο Μπακαλης έβαλε ξανά καλάθι και έγραψε το 2-7. Σε 4-7 μείωσε ο Μορφος, για να ακολουθήσει ακόμη ένα 0-5 από Μαυρωνά και Σταυρίδη για το 4-12, με τον Τανό να μειώνει σε 6-12 λίγο αργότερα και παράλληλα να σημειώνει το τελικό σκορ της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι MyRema πήραν το θέμα πιο ζεστά και άνοιξαν τη διαφορά για τα καλά. Ένα 0-5 από Βερύκιο και Σαραντόπουλο έγραψε το 6-17, ο Χαλικιάς έβαλε μια βολή για το 7-17 και ο Μαυρωνάς έγραψε το 7-19. Ο Χαλκιάς και πάλι με μια βολή έγραψε το 8-19, για να έρθει ένα 0-4 από τον Σπυρόπουλο για το 8-23. 10-23 από τον Τανό, για να έρθει ακόμη ένα 0-4 από Ισσαρη και Μπακαλη για το 10-27. Το 12-27 γράφτηκε από τον Γαλανά, ο Σπυρόπουλος έκανε το 12-29 και οι Τανός και Δημητρακόπουλος έγραψαν το τελικό 15-29.

Στη τρίτη περίοδο οι MyRema ήταν αρκετά χαλαροι και αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι Buzzer Βγείτερ να φάνε αρκετή από τη διαφορά. Ο Μπακαλης έγραψε το 15-32, ο Σελεπης μείωσε σε 18-32 και ακολούθησε ένα 0-4 από Σταυρίδη και Σπυρόπουλο για το 18-36. Από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου οι Buzzer Βγείτερ έτρεξαν ένα 10-0 και μειωσαν σε 28-36.

Στη τελευταία περίοδο οι MyRema State Warriors έδειξαν ξανά το σοβαρό τους πρόσωπο, πήραν πάλι μια καλή διαφορά και στο τέλος έφτασαν ως την άνετη νίκη. Με ένα 0-6 από Σαραντόπουλο, Σταυρίδη και Μαυρωνά το σκορ πήγε στο 28-42. Σε 30-42 μείωσε ο Μορφος, όμως οι Σπυρόπουλος και Σταυρίδης έτρεξαν άλλο ένα 0-4 για το 30-46. Σε 32-46 μείωσε και πάλι ο Μορφος, με τον Μαυρωνά να απαντάει για το 32-48. Σε εκείνο το σημείο ο χρόνος είχε λιγοστεψει πολύ, οι MyRema χαλαρωσαν και οι Buzzer έτρεξαν ένα 8-1 με τους Γαλανά και Μόρφο για το τελικό 40-49 του αγώνα.

Πέρα από τον Μαυρωνά, καλή εμφάνιση έκαναν και οι Μπακαλης, Σπυρόπουλος και Σταυρίδης. Για τους Buzzer Βγείτερ καλό ματς έκαναν οι Μόρφος και Τανός.