0%
0%
0%
0%

Οι High Post κέρδισαν τους MyRema State Warriors με 56-35 κρατώντας τους αντιπάλους τους στους 2 πόντους στην πρώτη περίοδο για να θέσουν τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι, έχοντας πολύ καλύτερα ποσοστά εντός παιδιάς σε όλο τον αγώνα.

Το ματς ξεκίνησε με 9-0 για τους High Post από τον Τσαπρουνη και τον Γλυκα για να κλείσει την περίοδο ο Βερυκιος στο 9-2. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Χελης σκόραρε για το 12-6, με τον Τσαπρουνη να φέρνει την ομάδα του στο 16-9. Ο Βερυκιος απάντησε, με τον Ψαχουλια να κλείνει το ημίχρονο στο 20-11. Στην επανάληψη ο Χελης σκόραρε για το 20-14, με τον Τσαπρουνη να απαντά, 22-14. Ο Ισσαρης έφερε το ματς στο 22-17, με τον Ψαχουλια να απαντά και τον Τσαπρουνη να σκοράρει για το 30-19 της ομάδας του. Με τον Τσαγκουρνο και τον Τσαπρουνη οι High Post έφτασαν στο 35-22, για να κλείσει η περίοδος από τον Βερυκιο και τον Μπακαλη στο 39-27. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τσαπρουνης σκόραρε για το 43-27, με τον Ισσαρη να απαντά. Ο Τσαπρουνης με τον Ψαχουλια έφεραν το ματς στο 50-31, για να απαντήσει ο Βερυκιος, 50-35, και να κλείσει το ματς από τον Παρασκευα και τον Ψαχουλια στο 56-35.

Τα λάθη ήταν 8-11 στο ματς, τα κλεψίματα 10-8 και οι ασίστ 17-12. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 31-32 με 8-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/11 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 5/19. Στα δίποντα οι High Post είχαν 49% και οι MyRema State Warriors 27%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσαπρουνης είχε 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Ψαχουλιας 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Τσαγκουρνος 11 πόντους, 5 ασίστ. Για τους MyRema State Warriors ο Μπακαλης είχε 10 πόντους, 4 κλεψίματα, ο Βερυκιος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Χελης 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.