0%
0%
0%
0%

Οι Ακαδημίες Red-dicolo κέρδισαν με 29-47 τους MyRema State Warriors για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στη σεζόν, έχοντας στον αγώνα σχεδόν τριπλάσια κλεψίματα και πολύ λιγόερα λάθη.

Το ματς ξεκίνησε με 0-6 και 2-8 για τους νικητές από τον Πετσα και τον Αντωνίου, για να απαντήσει ο Βερυκιος. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Θειακουλη στο 4-10, με τον Αντωνιου να φέρνει την ομάδα του στο 4-13 στη 2η περίοδο. Ο Βερυκιος με τον Σταυριδη ήταν που σκόραραν για το 13-17 με τον Μασαουτη να απαντά στο ενδιάμεσο για τις Ακαδημίες Red-dicolo και το ημίχρονο να κλείνει από τον Μπαρδη στο 13-19. Στην επανάληψη ο Σταυριδης έφερε το ματς στο 15-21, με τον Αντωνίου να απαντά και τον Μασαουτη με τον Θειακουλη να γράφουν το 17-31 στο 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο ο Μπαρδης ήταν που σκόραρε για το 18-35, με τον Βερυκιο και τον Ισσαρη να απαντούν, 21-35. Με τον Μασαουτη οι Ακαδημίες Red-dicolo πήγαν στο 21-39, για να γράψει ο Μανος το 23-43 λίγο μετά. Ο Χελης απάντησε, με τον Πετσα να σκοράρει για το 26-45 και το ματς να κλείνει από τον Βερύκιο στο 29-47.

Τα λάθη ήταν 18-10 στο ματς, τα κλεψίματα 5-14 και οι ασίστ 6-12. Στα ριμπάουντ οι MyRema State Warriors είχαν τον πρώτο λόγο 51-49 με 20-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/15 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 2/29. Στα δίποντα οι MyRema State Warriors είχαν 23% και οι Ακαδημίες Red-dicolo 30%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μασαουτης είχε 14 πόντους, 15 ριμπάουντ, ο Αντωνίου 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Πετσας 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Μπαρδης 7 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους MyRema State Warriors ο Βερυκιος είχε 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Σταυριδης 9 πόντους, 8 ριμπάουντ.