0%
0%
0%
0%

Οι Ζαππατίστας κέρδισαν με 53-63 τους Nothing But Net για να ανέβουν στο 6-0 και να συνεχίσουν αήττητοι στον όμιλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 9-2 για τους Nothing But Net από τον Παπασπυρου, τον Δημητρίου και τον Καραμανη, για να απαντήσει ο Μπαρμπεριδης για το 9-6. Ο Παπασπυρου με τον Δημητρίου έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 14-6, με τον Ρεμουντακη να σκοράρει για το 14-8 στη 2η περίοδο. Ο Δημητρίου απάντησε για το 16-8, με τον Κοβατσο, τον Μπαρμπεριδη και τον Ρεμουντακη να ισοφαρίζουν τον αγώνα στο 16-16. Με τον Μπαρμπερίδη οι Ζαππατίστας προσπέρασαν με 18-19, για να ξαναμπούν μπροστά οι Nothing But Net λίγο μετά και να τους φέρει ο Λαζαρετος στο 23-21, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Χουλιαρα στο 24-23. Στην επανάληψη ο Παπαντωνίου σκόραρε για το 24-25, με τον Λαζαρετο να απαντά. Ο Δημητρίου έγραψε το 28-26, με τον Λακιο να σκοράρει για το 28-30 της ομάδας του. Ο Δημητρίου ισοφάρισε και ο Παπασπυρου έγραψε το 32-30, με τον Κοτσιφη να φέρνει το ματς στο 35-32. Ο Ζαμπετης απάντησε, με τον Κοντοπυρακη να ισοφαρίζει και τον Μπαρμπερίδη να φέρνει τους Ζαππατίστας στο 35-39. Με τον Τσαουση οι Nothing But Net ισοφάρισαν σε 39-39, ενώ μετά την απάντηση του Κοντοπυρακη ο Τσαουσης έκλεισε το δεκάλεπτο στο 42-41 για την ομάδα του. Στην 4η περίοδο ο Κοντοπυράκης με τον Μπαρμπεριδη σκόραραν για το 42-45, με τον Κιτσαντα να γράφει το 43-47. Ο Τσαουσης απάντησε, 46-47, με τον Μπαρμπερίδη και τον Κοντοπυρακη να είναι πάλι εκεί, 46-54, για να γράψει το 46-56 ο Κοβατσος. Ο Καραμανης μείωσε σε 49-56, με τον Κιτσαντα και τον Λακιο να φέρνουν το ματς στο 49-60 για τους Ζαππατίστας. Ο Καραμανης μείωσε, με τον Κιτσαντα να γράφει το 51-63, για να κλείσει το ματς από τον Καραμανη στο 53-63.

Τα λάθη ήταν 21-7 στο ματς, τα κλεψίματα 4-17 και οι ασίστ 13-11. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 55-56 με 19-29 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/21 τρίποντα και τους Nothing But Net 5/19. Στα δίποντα οι Nothing But Net είχαν 30% και οι Ζαππατίστας 29%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μαπρμπεριδης είχε 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κοντοπυρακης 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Λακιος 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα 2 τάπες. Για τους Nothing But Net ο Δημητρίου είχε 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Καραμανης 11 πόντους, 17 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Τσαουσης 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Παπασπυρου 8 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ.