38.1%
0.0%
38.6%
6.9%

Παρά τους 30 πόντους του Χαριτόπουλου, το ντέρμπι βάφτηκε στα κόκκινα με τους Nothing But Net να παίρνουν την νίκη στην παράταση 77-72 απέναντι στους Kings B.C. Το σκορ τις κανονικής διάρκειας του αγώνα 66-66 με τον Χαριτόπουλο να χάνει το τελευταίο σουτ.MVP του αγώνα ο Καραμανής με 13 πόντους,7 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Λιάπης με τρίποντο έκανε το 0-3 για τους Kings.Οι Nothing με 9-0 σερί πέρασαν μπροστά 9-3 με 5 πόντους του Τσαούση ,λει-απ του Σταυρίδη και καλάθι του Σαπλατέρα.Ο Γκοτζής και ο Χαριτόπουλος με λει-απ μείωσαν σε  9-7.Ο Μακρυγιάννης με καλάθι ,ο Κοτσίφης με τρίποντο και ο Καραμανής με λει-απ για το 16-7.Με 1/2 βολές ο Γκοτζής για το 16-8.Ο Κοτσίφης με τρίποντο και ο Καραμανής με Hook για το 21-8.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-11 με 1/2 βολές του Τσαγκάρη και λει-απ του Χαριτόπουλου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χαριτόπουλος έγραψε το 21-15 για τους Kings.Σουτ από την γωνία του Σταυρίδη για το 23-15.Ο Καρυπίδης με 1/2 βολές και σουτ του Χαριτόπουλου από την γωνία για το 23-18.Ο Καραμανής με γκολ φάουλ έκανε το 26-18 για τους Nothing But Net.Με σερί 0-9 οι Kings πέρασαν μπροστά  26-27 με τον Χαριτόπουλο να βάζει 4 πόντους, τον Καρυπίδη ένα τρίποντο και ο Δερματίνος 2/2 βολές.Ο Σταυρίδης με σουτ από την γωνία για το 28-27.Ο Γκοτζής κάτω από την ρακέτα έκανε το 28-29.Ο Τσαούσης και ο Κοτσίφης με τρίποντα έγραψαν το 34-29.Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-33 με καλάθια του Χαριτόπουλου και του Καρυπίδη.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μακρυγιάννης με Hook για το 36-33.Ο Δασκαλάκης με σουτ  έκανε το 36-35 για τους Kings , για να απαντήσει και πάλι ο Μακρυγιάννης από το  High Post για το 38-35.Ο Τσαγκαράκης μείωσε  με καλάθι για το 38-37 .Γκολ φάουλ του Σαπλατέρα και 4 πόντους του Δημητρίου για το 45-37.Ο Χαριτόπουλος με δύσκολο λει-απ έγραψε το 45-39.Ο Μακρυγιάννης με λει-απ στον αιφνιδιασμό και 2/2 βολές του Καραμανή για το 49-39.Με σουτ ο Δερματίνος έκανε το 49-41.Με 4 πόντους ο Δημητρίου για το 53-41.Η περίοδος τελείωσε 53-45 με καλάθια του Δερματίνου και του Χαριτόπουλου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καραμανής έκανε το 56-45. 2/2 Βολές του Γκοτζή για το 56-47.Ο Κοτσίφης με τρίποντο για το 58-47.Βολές  2/2 του Καρυπίδη  για το 58-49 .Ο Καραμανής με το πεταχτάρι του για το 60-49.Το γκολ φάουλ του Καρυπίδη , 2/2 βολές από τον Χαριτόπουλο και ο Τσαγκάρης με καλάθι στο ζωγραφιστό για το 60-56.Ανάσα για τους Nothing But Net  το τρίποντο του Κοτσίφη 63-56.Ο Δερματίνος με σουτ έκανε το 63-58.Νέο τρίποντο αυτή την φορά από τον Τσαούση για το 66-58 3:30 για το τέλος του αγώνα.Οι αντεπίθεση από τους Kings ήρθε με 5 πόντους του Χαριτόπουλο,2/2 βολές του Καρυπίδη  66-65. 0:45 πριν το τέλος το κλέψιμο του Δερματίνου (το αντιαθλητικό φάουλ του Κοτσίφη ) 1/2 βολές  για την ισοφάριση 66-66. Ο Χαριτόπουλος  στο τελευταίο σουτ του αγώνα ήταν άστοχος.Παράταση…

Παράταση και ο Σαπλατέρας με 1/2 βολές για το 67-66. Ο Χαριτόπουλος με λει-απ έγραψε το 67-68 για τους Kings.Ο Δημητρίου με σουτ,2/2 βολές του Τσαούση,το κλέψιμο του Σταυρίδη και το καλάθι από τον ίδιο ,και η ασίστ του Δημητρίου και το αριστερό λει-απ του Σαπλατέρα  1 λεπτό πριν το τέλος έγραψαν το 75-68.Ο Χαριτόπουλος μείωσε αρχικά 75-70  0:50 πριν το τέλος και με 2/2 βολές 75-72 0:24 πριν το φινάλε.Ο Τσαούσης με 2/2 βολές έκανε το 77-22  0:21 για το τέλος.Οι Kings στον χρόνο που απέμεινε αστόχησαν σε 3 τρίποντα με τους Nothing But Net να πέρνουν μια μεγάλη νίκη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σαπλατέρας με 8 πόντους ,13 ριμπάουντ και 4 ασίστ,ο Κοτσίφης με 15 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Τσαούσης με 15 πόντους και 4 ριμπάουντ

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ακόμα ο Χαριτόπουλος με 30 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Δερματίνος με 12 πόντους ,7 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Καρυπίδης με 11 πόντους και 5 ριμπάουντ.