0%
0%
0%
0%

Οι LA Hipsters κέρδισαν με 57-64 τους Nothing But Net με το ματς να ξεκινά με 2-8 και 6-11 για τους νικητές από τον Κεχαγιογλου Γιαν. και τον Προυτζα. Οι Nothing But Net απάντησαν για να πλησιάσουν σε 8-11 με τον Παπασπυρου και να προσπεράσουν με τον Δαφαλια σε 13-11. Η περίοδος έκλεισε από τον Καρατζα στο 16-14 για τους Nothing But Net που πήγαν με τον Καρατζα στο 20-14 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Καραγεωργακης τους έφερε στο 26-16 για να φτάσουν στο 30-16 λίγο μετά. Όμως ο Γιατρας με τον Προυτζα απάντησαν με ένα σερί 0-15 για την ομάδα τους ως το ημίχρονο, για το 30-31. Στην επανάληψη ο Καραμανης έβαλε τους Nothing But Net μπροστά, 34-31 για να κρατήσουν το προβάδισμα ως το 43-38 με τον Δαφαλια. Ο Τσαουσης τους έφερε στο 46-40, αλλά ο Γιατρας ήταν εκεί και έκλεισε το δεκάλεπτο στο 48-48. Στην 4η περίοδο ο Γιατρας έβαλε μπροστά την ομάδα του με 50-57, για να μειώσει ο Κοτσιφης, αλλά να έρθει ο Προυτζας για το 54-62, με τους LA Hipsters να φτάνουν στη νίκη.

Τα λάθη ήταν 18-14 στο ματς, τα κλεψίματα 6-10 και οι ασίστ 8-10. Στα ριμπάουντ οι Nothing But Net είχαν τον έλεγχο, 47-38 με 15-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 9/37 τρίποντα και τους Nothing But Net 2/17. Στα δίποντα οι Nothing But Net είχαν 38% και οι LA Hipsters 37%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γιατρας είχε 26 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Προυτζας 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κεχαγιογλου Γιαν. 7 πόντους, ο Νικολακης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Nothing But Net ο Δαφαλιας είχε 17 πόντους, 13 ριμπάουντ.