42.1%
70.0%
44.4%
23.8%

Οι Oklaχωμα Thunder συνέχισαν το αήττητο τους κερδίζοντας με 66-54 τους πολύ δυνατούς Κένταυρους έχοντας μια διαφορά από νωρίς στο παιχνίδι. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Τζανάκης με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Oklaχωμα μπήκαν πολύ δυνατά, πήραν προβάδισμα και έβαλαν από νωρίς με την πλάτη στον τοίχο τον αντίπαλο. Τσιβράς, Μάνδυλας, Τζανάκης και Τσάπαλος ξεκίνησαν με 11-0, 11-2 ο Κορδαλής, 13-2 ο Παπαναστασιου, 13-7 οι Κάκαρης και Παραλίκης, 15-7 ο Τζανάκης και 15-11 οι Καριώτης και Κάκαρης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Oklaχωμα συνέχισαν δυνατά, πήραν μια διαφορά τριών κατοχών και την διαχειριστηκαν εξαιρετικά ως το ημίχρονο. Ο Μάνδυλας έγραψε 4 πόντους για το 19-11, 19-13 ο Καραγιαννίδης, 22-13 ο Βολτέας, 22-15 ο Κάκαρης, 24-15 ο Τσιβράς, 24-20 οι Ρέντας και Κάκαρης, 33-20 οι Τσιβράς, Μάνδυλας και Τσάπαλος και 33-24 με ένα 0-4 των Καριώτη και Παραλίκη.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Oklaχωμα συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς επιθετικά, όπως και αμυντικά, με αποτέλεσμα η διαφορά να μεγαλώνει ακομα πιο πολύ. Ο Παραλίκης μείωσε σε 33-26, 35-26 ο Τζανάκης, 35-28 ο Παραλίκης ξανά, 37-28 ο Τσάπαλος, 37-31 ο Κάκαρης, 43-31 οι Τσιβράς και Τζανάκης, 43-35 ο Καριώτης και 51-35 με ένα 8-0 οι Τσάπαλος και Μάνδυλας για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Κένταυροι έπαιξαν ότι χαρτί είχαν για να καταφέρουν να ανατρέψουν το παιχνίδι, ομως οι Oklaχωμα Thunder κυρίως με τον Τζανάκη κατάφεραν να κρατήσουν διαφορά άνω των 10 πόντων και δεν αγχώθηκαν ιδιαίτερα. Καλογερόπουλος και Κάκαρης μείωσαν σε 51-39, 53-39 ο Παϊκόπουλος, 53-45 οι Κάκαρης, Ρέντας και καλογερόπουλος, 56-45 ο Μάνδυλας, 56-48 ο Κάκαρης, 59-48 ο Μάνδυλας ξανά, 59-50 ο Ρέντας, 61-50 ο Μάνδυλας, 61-54 ο Κάκαρης και 5-0 σερί οι Μάνδυλας και Παϊκόπουλος για το τελικό 66-54 του αγώνα.

Για τους Oklaχωμα Thunder, πέρα από τον Τζανάκη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Τσάπαλος και Μάνδυλας. Για τους Κένταυρους ξεχώρισε με διαφορά ο Κάκαρης.