11.1%
40.0%
31.7%
23.8%

Η Oklaχώμα Thunder κέρδισε με 65-45 τους Σουβλέηκερς για να μπει στο Summer League με νίκη, στην επιστροφή της στο πρωτάθλημα. Πολύ καλό ματς με double double από Μάνδυλα και Μανιατόπουλο για τους νικητές, με τον Τσάπαλο να ακολουθεί.

Το ματς άρχισε με τον Βάσση να είναι ο μόνος που σκόραρε για την ομάδα του στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Μανιατόπουλος με τον Τσάπαλο έφεραν τον αγώνα στο 4-1, για να απαντήσει ο Βάσσης για το 4-6. Ο Τσάπαλος ισοφάρισε, με τον Βάσση να συνεχίζει, 6-9. Η Oklaχώμα Thunder έκλεισε με 10-0 την περίοδο, Τσιβράς, Μανιατόπουλος, Χριστιάς και Μάνδυλας σκόραραν για το 16-9 της περιόδου. Το σερί διέκοψε ο Διαμαντής στη 2η περίοδο, με τον Τσιβρά και τον Πετρόπουλο να απαντούν για το 20-11. Με τον Furness και τον Συκαμιά οι Σουβλέηκερς έμειναν κοντά ως το 22-15, για να σκοράρει ο Βολτέας για το 24-15 και να κλείσει το ημίχρονο από Βάσση και Μανιατόπουλο στο 26-17.

Στην επανάληψη ο Τσάπαλος έγραψε το 29-17 για την ομάδα του με τον Βάσση να απαντά με τρίποντο. Ο Μανιατόπουλος σκόραρε για το 31-20, ο Τζανής απάντησε με την Oklaχώμα Thunder να ξεφεύγει μετά το 32-23 με ένα 10-2 σερί από τον Τσάπαλο, τον Ανδρικόπουλο και τον Μάνδυλα για το 42-25, με τον Furness να σκοράρει ενδιάμεσα. Ο Ανδρικόπουλος έγραψε και το 43-26 για την ομάδα του, με τον Furness και τον Βάσση να απαντούν για το 44-28. Με τον Τσάπαλο και τον Μάνδυλα η Oklaχώμα Thunder έκλεισε την 3η περίοδο στο 51-30 και το +21 για πρώτη φορά.

Στο 4ο δεκάλεπτο το σερί της Oklaχώμα Thunder έφτασε στο 17-1 με τον Χριστιά, τον Μάνδυλα και τον Μανιατόπουλο να σκοράρουν ως το 63-31 της ομάδας τους για τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς. Ο Μαυρομάτης απάντησε, με τον Βάσση να σκοράρει κι εκείνος από μακριά για το 63-37. Ο Μανιατόπουλος έγραψε το 65-37, με τον Furness, τον Συκαμιά και τον Μαστοράκη να ολοκληρώνουν ένα 2-14 για τους Σουβλέηκερς, που έκλεισε τον αγώνα στο 65-45.

Για τους νικητές ο Μάνδυλας είχε 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα, ο Μανιατόπουλος 12 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Τσάπαλος 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Σουβλέηκερς ο Βάσσης είχε 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Furness 10 πόντους, 8 ριμπάουντ.