0%
0%
0%
0%

Οι Oklaχώμα Thunder κέρδισαν τους Glory Road με 77-64 για να πάρουν την πρόκριση στον τελικό. Το παιχνίδι καλύτερα για τους Glory Road, με τους Oklaχώμα Thunder να ισορροπούν στο 2ο δεκάλεπτο και να προσπερνούν στο 2ο ημίχρονο. Στην 4η περίοδο οι Oklaχώμα Thunder ανέβασαν τη διαφορά στις παρυφές των 10 πόντων για να φτάσουν στη νίκη.

Τα λάθη ήταν 14-7 στο ματς, τα κλεψίματα 3-7 και οι ασίστ 12-5. Στα ριμπάουντ οι Oklaχώμα Thunder είχαν τον έλεγχο, 45-30 με 7-5 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/8 τρίποντα και τους Glory Road 9/31. Στα δίποντα οι Oklaχώμα Thunder είχαν 27/55 και οι Glory Road 15/35.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσαπαλος είχε 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Σαχινιδης 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Γεραμανης 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Παπαναστασίου 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Παπαμιχαήλ 8 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Glory Road ο Σεϊμενης είχε 25 πόντους, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μαυρομματης 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μαναζης 13 πόντους, 12 ριμπάουντ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-4 για τους ΦΔΣ από τον Γυπαρακη Κ. και τον Μαυρομματη, για να απαντήσουν ο Χρηστιάς με τον Τσαπαλο για το 9-6 των Oklaχώμα Thunder. Ο Μαυρομματης με τον Σεϊμενη έβαλαν μπροστά τους Glory Road, με τον Βολτεα να απαντά, αλλά τον Μαυρομματη να γράφει το 12-14 και τον Σεϊμενη να φέρνει την ομάδα του στο 12-19. Ο Τσαπαλος μείωσε σε 16-19, με τον Σεϊμενη να σκοράρει για το 16-22 αλλά τον Τσαπαλο και τον Χατζακη να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 20-22. Στη 2η περίοδο ο Σεϊμενης έφερε το ματς στο 22-26, με τον Κατσαμακλη και τον Πετρόπουλο να απαντούν για το 28-26. Ο Μαυρομματης με τον Σεϊμενη έγραψαν το 28-29, με τον Πετρόπουλο και τον Παπαναστασίου να ισοφαρίζουν για το 32-32. Ο Παπαμιχαήλ με τον Καλλιτσάντση έγραψαν το 34-34, για να σκοράρουν ο Μαναζης με τον Μαυρομματη για το 38-40 της ομάδας τους, αλλά να κλείσει ο Γεραμανης το ημίχρονο στο 41-40.

Στην επανάληψη ο Γεραμανης έγραψε το 43-41, με τον Μαναζη να απαντά με καλάθι και φάουλ για το 43-44. Ο Σαχινίδης σκόραρε 11 συνεχόμενους πόντους για τους Oklaχώμα Thunder από το 43-44 ως το 54-48, με τον Σεϊμενη να απαντά, για να έρθουν ο Παπαμιχαηλ με τον Παπαναστασίου για το 57-50. Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε από τον Μαναζη στο 57-52, αλλά ο Χρηστιας με καλάθι και φάουλ έφερε το ματς στο 60-52 στην 4η περίοδο. Ο Σεϊμενης μείωσε σε 60-55, με τον Τσαπαλο και τον Παπαμιχαήλ να απαντούν για το 64-55. Ο Μαυρομματης μείωσε, 64-58 και 66-61, αλλά ο Παπαμιχαήλ με τον Τσαπαλο έφεραν τους Oklaχώμα Thunder στο 72-61. Ο Σεϊμενης μείωσε σε 74-64, με τον Πετρόπουλο και τον Κατσαμακλη να κλείνουν τον αγώνα στο 77-64.