40.0%
47.6%
45.9%
18.2%

Συναρπαστικό αποδείχτηκε το ματς της Silver League κατηγορίας μεταξύ των Oklaχώμα Thunders και τον Jack’s. Οι δύο ομάδες ήθελαν πολύ το ματς αλλά μόνο μία θα μπορούσε να βγει νικήτρια από αυτή τη μονομαχία  ο αγώνας κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό και κράτησε μέχρι το τέλος και τους πιο απαιτητικούς θεατές. Οι Jack’s άνοιξαν το σκορ δια χειρός Γκλιάτη αλλά άμεση ήταν η απάντηση με δύο βολές του Μέη. Ο Μπουτσικάκης πέτυχε δύο σερί τρίποντα για να διαμορφώσει το σκορ σε 2-8 υπέρ της ομάδας του. Απάντησε ο Χριστιάς με δίποντο για να κάνει το 4-10. Ο Γκίκας σκοραρε με τον ίδιο τρόπο . Από ένα δίποντο για τους Oklaχώμα Thunders πέτυχε ο Μανιατόπουλος και ο Παπαναστασίου. Απάντησε ο Γκλιάτης με νέο δικό του δίποντο για να μειώσει στο -2. Ο Παπαναστασίου με τον ίδιο τρόπο σκόραρε. Ακόμη ένα τρίποντο σημείωσε ο Μπουτσικάκης για να τον ξεπληρώσει με το ίδιο νόμισμα ο Παπαναστασίου. Στον πόντο μείωσε με μία στις δύο βολές ο Ανδρικόπουλος. Σε  εκείνο το σημείο ο Τσούκαλης σημείωσε μία στις δύο βολές και στην επόμενη φάση καλάθι και φάουλ ευστοχώντας και στην συμπληρωματική βολή. Ο Χριστιάς έκανε το 16-19 με δίποντο για τους Oklaχώμα Thunders και την περίοδο έκλεισε ο Κουτρουμπής με δίποντο για το 16-21 υπέρ των Jack’s.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Κουμπή να σημειώνει το πρώτο του τρίποντο στο ματς για να μειώσει στο -2. Με δίποντο απάντησε ο Τσούκαλης για να συνεχίσει το κρεσέντο ο Κουμπής με νέο τρίποντο. Η προσπέραση ήρθε δια χειρός Ανδρικοπούλου με δίποντο για το 24-23 . Οι δύο ομάδες πάλευαν και σημείωναν διαδοχικά καλάθια. Πρώτα για τους Jack’s ο Γκλιάτης με δίποντο για να απαντήσει ο Ανδρικόπουλος με τον ίδιο τρόπο. Τρίποντο πέτυχε ο Ευθυμιάδης για να ξαναβάλει μπροστά τους Jack’s. Με καλάθι και φάουλ ο Παπαναστασίου έκανε  το 29-28. Με δύο βολές ο Μπουτσικάκης έβαλε πάλι μπροστά τους Jack’s. Με το πρώτο του τρίποντο στο ματς ο Σαχινίδης βοήθησε τους Oklaχώμα Thunders να προσπεράσουν με 32-30. Μία βολή του Μέη και ένα δίποντο του Γκλιάτη διαμόρφωσαν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με σκορ 33-32 υπέρ των Oklaχώμα Thunders.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με τους Jack’s να μπαίνουν πιο ζεστοί στον αγώνα. Πρώτα ο Γκλιάτης με δίποντο, για να πάρει τη σκυτάλη ο Τσούκαλης και ο Κελεμτζής με τον ίδιο τρόπο. Ακόμη ένα δίποντο πέτυχε ο Γκλιάτης για το 33-40. Σερί 5-0 ήταν η αντίδραση των Oklaχώμα Thunders. Καλάθι πέτυχαν οι Jack’s για τα 38-42 για να μειώσει με τρίποντο ο Σαχινίδης ρίχνοντας τη διαφορά στον πόντο. Με δίποντο απάντησε ο Γκίκας για να έρθει νέο σερί 8-0 για τους Oklaχώμα Thunders με τον Παπαναστασίου να πετυχαίνει τους έξι από τους οκτώ πόντους σε αυτό το διάστημα. Την περίοδο για τους Jack’s έκλεισε ο Μπουτσικάκης με ακόμη ένα τρίποντο και ο Τούκαληςσ με δίποντο.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος στον αγώνα και ο Ανδρικόπουλος με το καλημέρα έφερε το ματς στα ίσια με δίποντο του και το 49 όλα. Με δίποντο απάντησε ο Γκλιάτης για τους Jack’s . Ξανά ο Ανδρικόπουλος ισοφάρισε στην επόμενη φάση για να προσπεράσουν οι Jack’s με δίποντο του Γκίκα. Τρίποντο πέτυχε για τους Oklaχώμα Thunders ο Παπαναστασίου αλλά με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Μπουτσικάκης. Μια βολή του Μανιατοπούλου και δύο καλάθια του Ανδρικόπουλου έδωσαν προβάδισμα τριών πόντων στους Oklaχώμα Thunders. Σερί 4-0 έτρεξαν οι Jack’s με δύο βολές του Ελευθεριάδη και άλλες δύο του Μπουτσικάκη για το 59-60. Τρίποντο μαχαίρια για την προσπέραση σημείωσε ο Κουμπής για να απαντήσει με μία βολή ο Τσούκαλης. Δυσκολο δίποντο του Σαχινίδη και μία ασίστ του ίδιου στον Κουμπή στην επόμενη φάση ο οποίος ευστόχησε πάλι από τη γραμμή των 6,75 για το 67-61 ήταν το τελειωτικό χτύπημα για τους Jack’s που δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν με λιγότερο από ένα λεπτό να μένει. Ο Γκλιάτης πέτυχε ένα δίποντο για το τελικό σκορ του ματς 67-62 υπέρ των Oklaχώμα Thunders.

Αγώνας που είχε από όλα. Από δυνατές μονομαχίες κάτω από τα στεφάνια μέχρι δύσκολα τρίποντα εκτός ισορροπίας, ανάλογος της Silver League κατηγορίας. Οι δύο ομάδες ήθελαν πάρα πολύ τη νίκη αλλά η Oklaχώμα κατάφεραν στο τέλος να αποσπάσουν το ροζ φύλλο. MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Ανδρικόπουλο ο οποίος πέτυχε 15 πόντους ,μάζεψε 10 ριμπάουντ και έκανε τρία κλεψίματα. Πολύ σημαντική βέβαια ήταν και η βοήθεια του Παπαναστασίου με 13 πόντους,6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα. Από τους τ Jack’s ξεχώρισε ο Μπουτσικάκης με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.