37.5%
88.9%
40.5%
15.4%

Νίκη για την Οklaχωμα Thunder στην πρεμιέρα της απέναντι στην Partouzan με 63-50 σε ένα ματς όπου οι παίχτες του Φώτη Τσάπαλου έκαναν πολύ καλό πρώτο ημίχρονο.
Η Partouzan στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφερε να γυρίσει από το -15 και να πάρει προβάδισμα, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο η Oklaχώμα πήρε ξανά μπρος και έφτασε στην άνετη νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξιος Χριστιάς με 6 πόντους, 12 ριμπάουντ 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Παπαναστασίου, Τσάπαλος και Ανδρικόπουλος ξεκίνησαν το παιχνίδι με 0-5, 3-5 με τρεις βολές του Τρανούδη, 3-7 ο Ανδρικόπουλος ξανά, 5-7 ο Λεκός, 5-9 ο Ανδρικόπουλος, 6-9 ο Καρατζάς, 6-14 οι Κουμπής και Παπαναστασίου, 8-14 ο Ρηγανάκος, 8-17 ο Κουμπής ξανά και 12-17 με ένα γρήγορο 4-0 οι Λεκός και Ρηγανάκος για το τελικό αποτέλεσμα της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Oklaχώμα παρέμεινε σταθερή στην επίθεση της και σε συνδυασμό με την πολύ καλύτερη άμυνα που έπαιξε πήρε μια διαφορά των 15 πόντων στο ημίχρονο. Ο Παυλόπουλος μείωσε σε 14-17, 14-19 ο Τζανάκης, 16-19 ο Στουραΐτης 16-21 ο Μέης, 18-21 ο Ρηγανάκος και 0-12 σερί ως το τέλος της περιόδου από τους Παπαναστασίου, Μέη και Τσάπαλο για το τελικό 18-33 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο η Partouzan ήταν εμφανώς καλύτερη, έδειξε ότι έχει παλμό και κατάφερε να κάνει ένα τρομερό comeback. Ο Λεκός έγραψε το 20-33, 20-35 ο Μέης, 23-35 ο Λεκός ξανά, 23-37 ο Τζανάκης, 25-37 ο Παυλόπουλος, 25-39 ο Παπαναστασίου, 16-0 σερί οι Λεκός, Ζησιάδης, Στουραΐτης και Τρανούδης για το προβάδισμα της Partouzan με 41-39 και 41-42 με τρίποντο του Κουμπή για να κλείσει και αυτή η περίοδος με την ομάδα του Φώτη Τσάπαλου να έχει προβάδισμα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Oklaχώμα ήταν ξανά η ίδια ομάδα του πρώτου ημιχρόνου και κατάφερε να πάρει γρήγορα μια διαφορά για να κερδίσει στο τέλος με σχετική άνεση. Ο Τσάπαλος έγραψε το 41-44, 43-44 ο Λεκός, 43-51 οι Παπαναστασίου, Ανδρικόπουλος και Μέης, 46-51 ο Λεκός, 46-57 οι Χριστιάς, Μέης και Παπαναστασίου, 48-57 ο Καραδήμας, 48-60 οι Βολτέας και Μέης, 50-60 ο Ζησιάδης και τρίποντο από τον Κουμπή για το τελικό 50-63 του παιχνιδιού.

Για την Oklaχωμα Thunder, πέρα από τον Χριστιά, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Παπαναστασίου, Μέης και Ανδρικόπουλος. Για την Partouzan ξεχώρισαν οι Λεκός και Ζησιάδης.