16.7%
73.3%
37.1%
19.0%

Oklaχωμα Thunder vs Underdogs 60-49.Το 1-0 στην σειρά για τους Oklaχωμα Thunder , που με εξαιρετική άμυνα και με καταπληκτικούς τον Τσάπαλο και τον Χριστιά χάρισαν το πρώτο ροζ φύλλο.Οι Underdogs κόλλησαν επιθετικά στο φινάλε  το 48-47(3.35) σε 60-49 .MVP του αγώνα ο Χριστιάς με 19 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κούλουμπος για τους Underdogs 0-2.Ο Χριστιάς και ο Τσάπαλος έγραψαν το 4-2 για τους Oklaχωμα Thunder. Ισοφάρισε με σουτ ο Βογιατζάκης 4-4 και με βολές 2/2 ο Χριστιάς και 1/2 ο Μάνδυλας για το 7-4.Το δεκάλεπτο τελείωσε 7-11 με τρίποντο και 2/2 βολές ο Ρούμπας και με λει-απ ο Τσικνάκος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με 4 πόντους ο Ανδρικόπουλος από σουτ και με σουτ ο Μάνδυλας το σκορ έγινε 13-11 για τους Oklaχωμα Thunder. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αλεξόπουλος το 13-13 για τους Underdogs. Από το high post Ο Χριστιάς το 15-13 και ο Ντζιλέπης με σουτ το 15-15.Από την γωνία ο Ανδρικόπουλος το 17-15 .Με 1/2 βολές ο Μαραγκός και με λει-απ ο Κούλουμπος το σκορ έγινε 17-18.Ο Χριστιάς πέτυχε το 19-18 και ο Μαραγκός με λει-απ το 19-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-20 με σουτ ο Κατσαμακλής.

Τρίτο δεκάλεπτο και με 1/2 βολές ο Κατσαμακλής και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Χριστιάς έγραψαν το 24-20 για τους Oklaχωμα Thunder. Ο Βογιατζάκης με σουτ το 24-22 για τους Underdogs. Ο Μάνδυλας με τρίποντο το 27-22 και ο Βογιατζάκης με σουτ το 27-24.Ξανά ο Μάνδυλας με σουτ το 29-24 και ο Αλεξόπουλος με 1/2 βολές το 29-25.Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 37-25 με 4 πόντους ο Τσάπαλος και λει-απ ο Χριστιάς και ο Μάνδυλας. Ο Ρούμπας με σουτ το 37-27.Το τρίποντο ο Χριστιάς για το 40-27.Με τρίποντο ο Ρούμπας και με λει-απ ο Σταθόπουλος μείωσαν σε 40-32.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσάπαλος το 42-32 και ο Ρούμπας με 2/2 βολές το 42-34.Ο Τσάπαλος με σουτ το 44-34 και το δεκάλεπτο τελείωσε 44-35 με 1/2 βολές ο Ρούμπας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με 2/2 βολές ο Μαραγκός και ο Αλεξόπουλος μείωσαν σε 44-39 για τους Underdogs. Ο Χριστιάς με σουτ το 46-39 για τους Oklaxώμα Thunder.Ο Ντζιλέπης με τρίποντο και με σουτ ο Τσικνάκος το σκορ έγινε 46-44.Ο Τσάπαλος με 2/2 βολές το 48-44 και ο Κούλουμπος με τρίποντο το 48-47.Με σερί 10-0 το σκορ έγινε 58-47 με τρίποντο ο Δέλλιος,1/2 βολές ο Παπαναστασίου, ο Χριστιάς με λει-απ, με σουτ ο Ανδρικόπουλος και με 2/2 βολές ο Δέλλιος. Ο Μαραγκός με σουτ πέτυχε το 58-49 και το τελικό 60-49 πέτυχε ο Μάνδυλας με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσάπαλος με 12 πόντους,8 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για του ηττημένους ξεχώρισαν ο Ρούμπας με 13 πόντους,2 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Αλεξόπουλος με 5 πόντους,9 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.