17.4%
40.0%
31.9%
20.7%

Η PanCar πήρε άλλη μια νίκη στη φετινή regular, με 64-52, για να ανέβει στο 8-0, με θύμα αυτήν τη φορά τον Γ.Α.Σ.Τ., ο οποίος κοντραρε πολύ καλά τους πρωτοπόρους ως το ημίχρονο, όμως στο δεύτερο τα πράγματα ξεφυγαν, με τη διαφορά να φτάνει μέχρι και στους 22. MVP του αγώνα ήταν ο Πέτρος Χιουτακάκος με 18 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι περιφέρειες των δύο ομάδων δεν μπήκαν καλά στο ματς, όμως οι ψηλοι έδιναν μάχες και απο αυτούς ήρθε και το μεγαλύτερο μέρος του σκορ της περιόδου. Ο Αδαμαντίδης έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα για το 0-2, 4-2 με δύο καλάθια του Κονταξή, 4-4 από τον Αδαμαντίδη, 8-4 από τους Κονταξή και Χιουτακάκο και 8-7 με τρίποντο του Αναστασίνη. Άλλο ένα καλάθι του Κονταξή για το 10-7, 10-9 από τον Μουζουράκη και από ένα καλάθι οι Κονταξής και Σπανός για το τελικό 14-9 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ξύπνησαν και οι περιφερειακοί των δύο ομάδων και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το σκορ να ανέβει αρκετά, με την PanCar να ανοίγει μια διαφορά, όμως η απάντηση ήταν άμεση από τον ΓΑΣΤ. Καλάθι του Μίλση για το 14-11, 19-11 με ένα 5-0 των Κονταξή και Χιουτακάκο, 19-13 από τον Γρυπαίο και 6-0 σερί από τους Κονταξή και Πρίφτη για το 25-13. Αναστασίνης και Μουζουράκης μείωσε σε 25-18, 26-18 από τον Κονταξή και 26-21 από τους Μουζουράκη και Αναστασίνη. Ένα τρίποντο του Ρουσόπουλου για το 29-21, απάντηση με 0-7 οι Διαμαντόπουλος, Αδαμαντίδης, Αναστασίνης και Μουζουράκης για το 29-28, 32-28 με γκολ φάουλ ο Σπανός και 32-30 από τον Αδαμαντίδη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΓΑΣΤ ήταν πολύ κακός επιθετικά, σκόραρε μόλις 6 πόντους, κάτι που δεν άφησε ανεκμετάλλευτο η PanCar, η οποία άνοιξε τη διαφορά και έβαλε τα θεμέλια για τη νίκη. Κονταξής, Χιουτακάκος και Κολλάρος έβαλαν από ένα καλάθι για το 38-30, 38-32 από τον Ντάσκα, τρίποντο του Ρουσόπουλου για το 41-32, 41-33 με μια βολή του Αδαμαντίδη, 43-33 από τον Κονταξή και τρίποντο του Μίλση για το 43-36. Σε εκείνο το σημείο η PanCar έτρεξε ένα 8-0 με τους Πρίφτη και Χιουτακάκο για να σημειώσει το τελικό 51-36 του δεκαλέπτου και να ξεφύγει με διαφορά 15 πόντων.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η PanCar έβαλε άλλους 7 πόντους για να πάει το ενεργό σερί της στο 15-0 και να ξεφύγει με 22 πόντους και στη συνέχεια έριξε στροφές, παίζοντας τόσο όσο πρέπει ώστε να έχει διψηφια διαφορά ως το τέλος. Χιουτακάκος και Κολλάρος ανέβασαν στο 58-36, Γρυπαίος, Ντάσκας και Μουζουράκης μείωσαν σε 58-43, 60-43 από τον Σπανό και 60-46 από τον Μίλση. Καλάθι του Χιουτακάκου για το 62-46, 62-48 από τον Αδαμαντίδη, 64-48 με δύο βολές του Σπανού και από ένα καλάθι οι Αδαμαντίδης και Μουζουράκης για το τελικό 64-52 του αγώνα.

Για την PanCar, πέρα από τον Χιουτακάκο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κονταξής και Σπανός. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ξεχώρισαν οι Μουζουράκης, Αδαμαντίδης και Αναστασίνης.