12.5%
62.5%
31.9%
8.3%

PanCar vs Phoenix Bums 65-41.Μέχρι το ημίχρονο άντεξαν οι Phoenix Bumps 24-21, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, αλλά από το ξεκίνημα της 3ης περιόδου η PanCar βρήκαν ρυθμό και πήραν τη νίκη συνεχίζοντας το αήττητο. Mvp του αγώνα ο Κονταξής με 15 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κοψίματα

Το ματς ξεκίνησε με λει-απ ο Κουζοβουνάς και με 1/2 βολές ο Λάσπας 0-3 για τους Phoenix Bumps. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κονταξής για τους PanCar το 2-3.Ο Λάσπας με λει-απ πέτυχε το 2-5.Με σερί 7-0 το σκορ έγινε 9-5 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Χιουτακάκος και ο Κονταξής και ξανά ο Χιουτακάκος με τρίποντο .Ο Μοσκόφογλου μοίρασε την ασίστ και ο Λάσπας σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Μοσκόφογλου με 1/2 βολές μείωσαν οι Bumps σε 9-8.Ο Χιουτακάκος με 4 πόντους του έγραψε το 13-8 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο του Λάσπα 13-11.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κονταξής σκόραρε με Hook το 15-11 για τους PanCar. Ο Κοβάτσος με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 15-13 για τους Phoenix Bumps. Ο Καρακάσης με Hook και ο Κολλάρος με τρίποντο πέτυχαν το 20-13.Οι Bumps μείωσαν σε 20-19 με σουτ ο Λάσπας, ο Κοβάτσος με ντραιβ και ο Κουζοβουνάς με λει-απ. Ο Πρίφτης σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Κολλάρος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 24-19.Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-21 με τον Μπαλτζόγλου να σκοράρει με σουτ.

Οι PanCar ξεκίνησαν εντυπωσιακά το τρίτο δεκάλεπτο και με σερί 11-0 ξέφυγαν στο σκορ με 35-21 ,αρχικά ο Καρακάσης σκόραρε από το ζωγραφιστό,με γκολ φάουλ σκόραρε ο Κονταξής, με ντραιβ ο Καρακάσης,με λει-απ ο Μιχαλαριάς και ο Φούκος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ. Με 2/2 βολές ο Μοσκόφογλου πέτυχε το 35-22 για τους Phoenix Bumps. Ο Κονταξής με σουτ και ο Μιχαλαριάς με γκολ φάουλ το σκορ έγινε 40-23. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κοβάτσος το 40-25 και με 1/2 βολές ο Σταμέλος το 41-25.Ο Μοσκόφογλου πέτυχε το 41-27 και ο Σταμέλος με ντραιβ και ο Χιουτακάκος με σουτ το σκορ έγινε 45-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 45-33,ο Κοβάτσος με 1/2 βολές και σουτ και ο Λάσπας με Buzzer τρίποντο.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι PanCar με σερί 7-0 ξέφυγαν στο σκορ με 52-33,αρχικά ο Κολλάρος με 1/2 βολές, ο Κονταξής με λει-απ, ο Σταμέλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρακάσης. Ο Μοσκόφογλου με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 52-35 για τους Phoenix Bumps . Με νέο σερί 11-0 το σκορ έγινε 63-35,αρχικά ο Κολλάρος σκόραρε με γκολ φάουλ και με λει-απ, από το ζωγραφιστό ο Κονταξής και ο Σταμέλος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μιχαλαριάς. Ο Μπαλτζόγλου με σουτ από την γωνιά και ο Λάσπας με σουτ πέτυχαν το 63-39 .Ο Σταμέλος σκόραρε το 65-39 και το τελικό 65-41 πέτυχε ο Μπαλτζόγλου με σουτ από την γωνιά.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χιουτακάκος με 11 πόντους,14 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Μιχαλαριάς με 7 πόντους,5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Λάσπας με 15 πόντους,8 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο.